• In English
 • Сергій Савчук на засіданні Уряду: Україна бере курс на зменшення споживання газу на 5 млрд куб. м до 2022 року

  За останні три роки Уряд досяг чималих успіхів у зменшенні залежності від традиційних енергоресурсів. Це дає підстави ставити нові цілі та пришвидшити розвиток сфери енергоефективності та відновлюваної енергетики. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, виступаючи на засіданні Уряду, яке відбулося під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана 28 лютого.

  «У 2017 р. населенням, бюджетною сферою та ТКЕ скорочено річне споживання газу на 6 млрд м3 порівняно з 2014 роком. Це означає, що близько 1,2 млрд євро не витрачено на закупівлю газу у 2017 році. Ці кошти залишилися працювати на вітчизняну економіку», - заявив Сергій Савчук.

  Такого результату досягнуто завдяки низці важливих реформ та заходів. Зокрема, стимулювати населення – найбільшого споживача енергоресурсів – до енергоефективності допомогла популярна програма «теплих кредитів», запроваджена у жовтні 2014 р. за ініціативи Володимира Гройсмана, який на той час був Віце-прем’єр-міністром України.

  «За три роки дії програма дозволила активізувати 6 млрд грн інвестицій у сферу енергоефективності та економіку. «Теплими кредитами» скористалися 400 тис. сімей, яким Уряд відшкодував майже 2 млрд гривень», - підкреслив С.Савчук.

  Крім цього, впроваджено стимулюючий тариф на тепло «не з газу». Як наслідок, введено майже 2 ГВт потужностей, що виробляють тепло з відновлюваних джерел енергії (пелет, брикет, тріски тощо).

  При цьому в Україні запроваджується комерційний облік теплової енергії.

  Також вперше завдяки підготовці необхідного законодавства запрацював ЕСКО-механізм для підвищення енергоефективності бюджетних установ. У результаті у 2016 р. укладено 20 ЕСКО-договорів на суму 18 млн грн, а у 2017 р. - 21 ЕСКО-договір на суму 24 млн гривень. За кілька місяців 2018 р. через cистему PROZORRO оголошено 330 тендерів на закупівлю енергосервісу для модернізації закладів бюджетної сфери.

  Набирає обертів розвиток відновлюваної енергетики. Цьому сприяє удосконалене правове поле. У результаті з початку 2015 р. понад 400 млн євро інвестицій залучено у встановлення 408 МВт потужностей, що генерують «чисту» електроенергію.

  «Наші плани - скоротити річне споживання газу на 5 млрд м3 до 2022 року», - підкреслив С.Савчук.

  Щоб досягти нової цілі, планується продовжити:

  імплементацію європейських норм у сфері енергоефективності до українського законодавства;

  термомодернізацію будівель бюджетних установ, у тому числі за ЕСКО-механізмом;

  стимулювання промисловості до енергоефективності;

  фінансування програм енергоефективності для населення;

  запуск нового механізму – Фонду енергоефективності.

  «Все це ті системні заходи і кроки, які дозволять українцям зменшити енергоспоживання та відповідно заощадити на комунальних послугах», - підсумував С.Савчук.

  Презентація: «Результати Урядової політики скорочення споживання енергії та плани на найближчий період».

  Сергій Савчук на засіданні Уряду: Україна бере курс на зменшення споживання газу на 5 млрд куб. м до 2022 року