• In English
 • Сергій Марченко зустрівся з делегацією керівників французьких компаній-членів MEDEF
  Міністерство фінансів України, опубліковано 24 червня 2021 року о 19:30

  Міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся з делегацією керівників французьких компаній-членів міжнародного підрозділу Асоціації французьких підприємств MEDEF. Делегацію очолюють Президент MEDEF Жофруа Ру де Безьйо та Президент Ради керівників підприємств Франція-Україна в Асоціації MEDEF International, Генеральний директор компанії EGIS Лоран Жермен.

  Учасники зустрічі обговорили поточний стан економічної та фінансової ситуації в Україні, співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями, податкові питання, приватизацію українських державних банків та інвестиції в розвиток інфраструктури.

  «За 5 останніх місяців ми збільшили доходи бюджету на 18 мільярдів гривень. Також, незважаючи на COVID-19, нам вдається стримувати дефіцит бюджету. Одним із важливих факторів у цьому питанні є співпраця з міжнародними партнерами. Ми працюємо для отримання наступного траншу від МВФ – вже найближчим часом очікується прийняття Верховною Радою всіх необхідних законів для продовження співпраці. Окрім того, за умови виконання певних обов’язків, маємо отримати Макрофінансову допомогу від Європейського Союзу», – зауважив Сергій Марченко.

  Віце-президент компанії «Airbus Helicopters» Жак Гаріг поцікавився планами розвитку авіаційної інфраструктури та будівництва літаків. Сергій Марченко наголосив, що Україна має на меті розвивати державний авіабудівний завод «Антонов» і в перспективі створити українську авіалінію, яка буде експлуатувати виключно літаки вітчизняного виробництва. Міністр запросив Жака Гаріге взяти участь в інвестуванні в розвиток авіаційної сфери.

  Сторони обговорили приватизацію банків в Україні. Міністр зазначив, що одним із пріоритетних державних банків є «Приватбанк».

  «У цьому році ми отримали 24 мільярди гривень дивідендів від «Приватбанку». Також ми пишаємося незалежною Радою керуючих банку на чолі з Головою Ради, який знаходиться в США. Зараз ми працюємо над завершенням приватизації «Ощадбанку», що є важливою умовою для залучення в капітал банку інвестицій Європейського банку реконструкції та розвитку», – сказав Міністр фінансів України.

  Делегація поцікавилась розвитком державно-приватного партнерства в Україні. Сергій Марченко зазначив, що Мінфін підтримує законопроект про державно-приватне партнерство і саму ідею співпраці Міністерства з підприємствами.

  Довідково

  MEDEF («Рух підприємств Франції») – це об’єднання підприємств Франції, створене у 1998 році, з метою представлення їхніх інтересів та посередництва у відносинах між профспілками та державою. MEDEF спирається у своїй діяльності на 76 галузевих федерацій виробників Франції, які співпрацюють з 600-ми профспілками.

  Через розгалужену по усій Франції мережу регіональних представництв MEDEF супроводжує кожне підприємство в усіх питаннях його діяльності (від трудового, податкового, екологічного супроводу до виведення підприємства за кордон).