• In English
 • Сергій Марченко: Україна розраховує на внутрішнього інвестора
  Міністерство фінансів України, опубліковано 10 липня 2020 року о 12:14

  Україна розраховує на внутрішнього інвестора. У нас недооцінений потенціал внутрішнього ринку і внутрішніх інвестицій. Мінфін продовжує працювати над побудовою конкурентного та прозорого внутрішнього ринку ОВДП. А питання довіри до емітента - є основним як для успіху на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках капіталу.

  Про це Міністр фінансів України Сергій Марченко заявив у другій частині інтерв’ю виданню «Сегодня».

  «Коронакриза довела, що Україна має достатньо внутрішніх ресурсів, які потрібно максимально ефективно використовувати. Існує інтерес до ОВДП з боку державних і приватних банків. Завдяки цьому ми буквально за місяць знизили дохідність ОВДП з 12 до 7,5-8%. При цьому зберігся попит, достатній для фінансування бюджету», - наголосив він.

  Міністр зазначив, що фізичні особи мають можливість купувати ОВДП через банки. «Вже зараз у користувачів мобільного додатка ПриватБанку є можливість купити ОВДП в один клік. Інші банки теж розробляють подібні додатки. Працюємо, аби ці інструменти стали доступнішими», - зазначив Сергій Марченко.

  На його думку, питання довіри є ключовим щодо активного залучення людей до довгострокових фінансових інструментів.

  «Безумовно, це питання часу. Люди побачать певний сенс і інтерес такого інвестування. Думаю, в майбутньому ми зможемо активно залучати гроші громадян в держоблігації. Це буде вигідно і громадянам, і державі», - підкреслив Міністр.

  Він відзначив, що з огляду на рівень доходів громадян, цей інструмент наразі доступний для вузького кола інвесторів. «Але Україна прагне рости як країна і хоче, аби доходи її громадян зростали. Тому ми повинні мислити стратегічно. У майбутньому ми будемо розвиватися нормальними темпами, і громадяни розглядатимуть для себе ці інструменти. Тим більше українські банки вже запускають онлайн рішення, які спрощують інвестування для фізичних осіб», - наголосив Сергій Марченко.