• In English
 • Сергій Марченко розповів про пріоритети Бюджету-2022 на Конференції Ukrainian Sovereign Investor Conference в Лондоні
  Міністерство фінансів України, опубліковано 28 вересня 2021 року о 11:51

  Днями в Лондоні відбулась Конференція Ukrainian Sovereign Investor Conference, організована Міністерством фінансів України спільно з фінансовою групою ICU та Посольством України у Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії. В конференції взяли участь аналітики та інвестори в українські державні цінні папери з Лондону.

  Міністр фінансів України Сергій Марченко, урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца, заступник голови Національного банку України Сергій Ніколайчук, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії Вадим Пристайко та співзасновник ICU Костянтин Стеценко виступили на Конференції.

  Учасники обговорили проект держбюджету-2022, монетарну політику, державний борг та основні виклики і можливості для українського фінансового ринку у майбутньому.

  Під час онлайн включення Сергій Марченко розповів про пріоритети бюджету-2022, які включають забезпечення якісного рівня медицини та освіти, створення інклюзивного освітнього середовища та безбар’єрного простору, посилення обороноздатності й безпеки держави, підтримку ветеранів, розвиток інфраструктури та цифровізацію. Міністр фінансів додав, що бюджет на 2022 рік є інвестицією в людину, країну та майбутнє і є абсолютно реальними, враховуючи макроекономічні прогнози та показники середньострокової Бюджетної Декларації.

  “Вперше в історії незалежності України державний бюджет був розроблений на основі середньострокової Бюджетної Декларації, яка враховує основні напрями державної політики. Декларація передбачає значну фіскальну консолідацію, що дозволить у наступному році зменшити державний борг до 3,5% ВВП, у 2023 році - до 3,0%, а у 2024 році планується зменшення до 2,7%,” - сказав Сергій Марченко.

  Водночас Юрій Буца наголосив на позитивній динаміці виконання стратегії з управління державним боргом завдяки збільшенню запозичень в українській валюті та продовженню середнього строку до погашення гривневих ОВДП.

  “Покращення ліквідності на вторинному ринку ОВДП за рахунок більш активної участі українських банків у торгівлі інструментами із довшим строком до погашення разом зі стабільною макроекономічною ситуацією та зваженою фіскальною і монетарною політикою призвели до повернення апетиту міжнародних інвесторів до облігацій у гривні: з початку року інвестиції збільшились на 10,6 млрд грн (400 млн доларів США)”, - наголосив Юрій Буца.