• In English
 • Сергій Марченко: 7,4 млрд грн надходжень від легалізації азартних ігор направимо на підтримку культури, охорони здоров‘я, інфраструктурних проектів та розвиток регіонів
  Міністерство фінансів України, опубліковано 22 грудня 2020 року о 08:55

  Легалізація грального бізнесу принесе держбюджету 7,4 млрд грн. Ці кошти будуть направлені на підтримку культури, охорони здоров‘я, інфраструктурних проектів та розвиток регіонів. Про це в інтерв’ю Суспільному ТБ розповів Міністр фінансів Сергій Марченко. 

  «Дохідна частина бюджету на 2021 рік розрахована на реальному макропрогнозі і підкріплена детальними розрахунками. Це реальні кошти, які планує отримати держава у наступному році. Чи не кожну статтю доходів ми дискутували з експертами МВФ. Також були включенні в розрахунки надходження від легалізації азартних ігор. Це 7,4 мільярда гривень. Питанням узаконення грального бізнесу я займався в Мінфіні з 2016 року, і вже з того часу накопичився певний негатив в частині того, чому роками толерувалось його функціонування в тіні. Тепер маємо зробити все для того, щоб ці кошти були і пішли на конкретні цілі в рамках цієї бюджетної програми», - розповів Сергій Марченко.

  Коментуючи питання фінансування медицини у 2021 році, Міністр наголосив, що на цю сферу було виділено рекордну суму коштів порівняно з минулими роками.

  «Ми віддали найбільше грошей саме цій сфері. Виділили максимум в рамках тих можливостей, які у нас були, тому що все інше було б просто роздуванням доходів і нереальними цифрами. Це неприпустимо. А забирати, наприклад, видатки в інших сферах – так теж не можна. Збалансованість бюджетних видатків є запорукою справедливого ставлення держави до кожного свого громадянина», - зазначив Сергій Марченко.

  Повний текст інтерв’ю за посиланням