• In English
 • Сергій Дейнеко: Ми продовжимо нарощувати систему охорони кордону з Білоруссю
  Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 03 червня 2021 року о 16:18

  Голова Держприкордонслужби України Сергій Дейнеко під час робочої поїздки на кордон з Республікою Білорусь повідомив про продовження нарощування системи охорони кордону.

  Він перевірив як вже впроваджені заходи з посилення цієї ділянки та визначив подальші завдання для нарощення системи охорони кордону.

  З борта патрульного вертольота Н125 Сергій Дейнеко здійснив повітряний моніторинг кордону по ділянці Житомирського прикордонного загону. Окрім цього, він перевірив як здійснюється охорона «зеленої» ділянки держрубежу та проходять роботи з позначення кордону на місцевості.

  «Нам необхідно продовжувати нарощувати систему охорони державного кордону з Білоруссю. Це стосується всієї ділянки, в тому числі і меж зони відчуження. І хоч на сьогодні, обстановка на кордоні з Республікою Білорусь стабільна, а охорона кордону здійснюється посилено, ми й далі посилюємо наші технічні та інженерні можливості. Ми маємо забезпечити національну безпеку України від усіх можливих загроз», - зазначив Сергій Дейнеко спілкуючись з керівництвом загону та прикордонних підрозділів.

  Він додав, що Держприкордонслужба враховує всю інформацію, що може вплинути на охорону кордону і максимально задіює всі необхідні ресурси.

  У ході роботи Голова ДПСУ також перевірив використання прикордонниками в охороні кордону безпілотних авіаційних комплексів та патрульних катерів на річковій ділянці. Крім того, він проінспектував стан охорони кордону в межах зони відчуження на ділянці відділу «Іванків».

  Детально обговорювався порядок взаємодії між Житомирським і Чернігівським прикордонними загонами та з іншими правоохоронними органами. Окрему увагу прикордонники приділили посиленню ділянок кордону з Білоруссю підрозділами швидкого реагування, в тому числі 10-го Окремого загону оперативного реагування «ДОЗОР».

  Під час поїздки у пункті пропуску «Вільча» Голова Держприкордонслужби також перевірив як в сьогоднішніх умовах відбуваються пропускні операції, зважаючи на зменшення пасажиропотоку через карантинні обмеження. Відмітимо, що це один з семи пунктів пропусків, які нині функціонують на українсько-білоруському кордоні.