• In English
 • Санна Марін, Інститут Тоні Блера та Міністерство економіки України сфокусують співпрацю над залученням інвестицій та сучасних технологій гуманітарного розмінування, – Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 06 березня 2024 року о 17:22

  Міністерство економіки України та Інститут глобальних змін Тоні Блера (TBI) поглиблюють співробітництво у сферах залучення інвестицій, підтримки українського підприємництва та гуманітарного розмінування. Про це йшла мова під час зустрічі Першого віце-прем’єр-міністра України - Міністра економіки Юлії Свириденко з експрем'єром Фінляндії, а зараз стратегічним радником із програм реформування політичних лідерів Інституту глобальних змін Тоні Блера (TBI) Санною Марін.

  «Хочу подякувати колегам з Інституту Тоні Блера за плідну зустріч. Ми обговорили низку нагальних питань, в тому числі гуманітарне розмінування. Для нас це надзвичайно важливий процес, адже багато українських сільськогосподарських земель залишаються замінованими, а це своєю чергою не дозволяє нам повною мірою розвивати агропромисловість та, відповідно, збільшувати загальний ВВП України. Домовились з британськими колегами, що вони допоможуть Україні із залученням сучасних рішень і технологій у сфері гуманітарного розмінування та допоможуть відкрити повноцінний ринок розмінування», – наголосила Юлія Свириденко.

  Також під час зустрічі сторони обговорили інструменти та можливості для збільшення залучення інвестицій в українську економіку.

  «Однією з головних задач Уряду є побудова самодостатньої економіки. Для цього нам потрібно підтримувати підприємців, які створюють додану вартість та нові робочі місця. Саме для цього ми розробили державну програму «Зроблено в Україні», яка визначає пріоритетність українських виробників для національної економіки.

  Задля розвитку українського бізнесу нам треба забезпечити залучення інвестицій в Україну, розширити інструменти страхування від воєнних ризиків, а також збільшити можливості для українського експорту. Домовились, що Інститут Тоні Блера допоможе Уряду оптимізувати та консолідувати всі платформи зі сприяння інвестиціям та державні програми підтримки бізнесу», – продовжила Юлія Свириденко.

  Сторони обговорили перспективи переходу до безготівкової економіки, перспективні галузі для інвестицій, реалізацію майбутніх спільних проектів та можливості більшого залучення британських інвесторів до відбудови нашої країни. Також підіймались питання гендерної політики на ринку праці, а також створення економічних стимулів для повернення українців додому.