• In English
 • Самозабезпечення вуглеводнями посилить енергетичну безпеку України, – Микола Колісник
  Міністерство енергетики України, опубліковано 26 травня 2023 року о 14:55

  Одним із ключових пріоритетів у діяльності компаній нафтогазової галузі України (сегментів ринку природного газу і вуглеводнів) має стати самозабезпечення.
  На цьому наголосив заступник Міністра енергетики України Микола Колісник під час виступу на III Львівській антикризовій нафтогазовій конференції «Ньюфолк НКЦ».
  Він підкреслив, що в умовах російської агресії це дозволить посилити енергетичну безпеку держави.  

  «Ми повинні прискорити рух у межах нарощування видобутку, ефективного споживання, що передбачає створення чіткої системи автоматичного обліку як побутового споживання, так і промислового видобутку», - додав заступник Міністра.   

  За його словами, серед потенційних можливостей, зокрема, передбачається надання компаніям доступу до «сплячого» свердловинного фонду та спрощення процедур надання дозволів.  

  «Українська ГТС є невід’ємною частиною європейської газотранспортної системи. Самозабезпечення вуглеводнями – це амбітна ціль, і для її досягнення нам буде необхідно здійснити заходи з оптимізації газотранспортної системи та підземних газосховищ до реальних об’ємів замовленої потужності. Також маємо зосередитися на розбудові системи послуг між учасниками ринку для його гнучкості та ефективності. Це стосується оптимізації тисків, змішування газів та інших сервісів», - зауважив Микола Колісник.   

  Він також додав, що Міненерго відкрите до діалогу з компаніями галузі щодо підтримки проектів розвитку паливно-енергетичного комплексу.