• In English
 • Саміт Україна-ЄС має дати «політичне благословення» подальшому розвитку пріоритетів співпраці з Євросоюзом, - Іванна Климпуш-Цинцадзе
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 02 липня 2018 року о 18:40

  Окрім важливих пріоритетів політичної підтримки країнами ЄС щодо протидії російській агресії та відновлення територіальної цілісності України, вагомою частиною порядку денного саміту Україна-ЄС на найвищому рівні, який відбудеться 9 липня в Брюсселі, стане виконання Угоди про асоціацію та Зони вільної торгівлі. Про це розповіла Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, відповідаючи на питання журналістів. 

  Вона нагадала, що під час минулорічного, 19-го Саміту Україна-ЄС, Президент України окреслив чотири важливих напрямки поглибленої інтеграції України. Зокрема, це інтеграція в енергетичний та цифровий ринки ЄС.

  «Ми розробили пропозиції щодо того, в який спосіб Україна могла би, через виконання зобов’язань Угоди про асоціацію, розглядатися як країна, яка є частиною енергетичного ринку ЄС.  Зараз формується цифровий ринок Європейського Союзу. Ми також вважаємо, що між ЄС та Україною необхідно узгодити чітку конкретизовану дорожню карту з урахуванням того, як змінилося законодавство Європейського Союзу в цифровій галузі з того часу, коли закінчилися перемовини щодо Угоди про асоціацію. Відповідно, на основі цих нових підходів Європейського Союзу маємо також максимально інтегрувати Україну до процесів у цифровій галузі. В цьому є взаємний інтерес як України, так і ЄС. І так само хочемо вийти де-факто на сприйняття України в форматі 28+1 в цифровому ринку ЄС, який зараз формується», - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Вона також розповіла про третій пріоритетний напрям, на якому зараз зосереджена дискусія з Європейським Союзом – митну сферу. За словами Віце-прем’єр-міністра, Україна розраховує на те, щоб з поступом у цій галузі отримати додаткові можливості для спрощення митних процедур транзиту, зокрема, з боку України до ЄС.

  Україна зробила досить багато для того, щоб синхронізувати процедури технічного регулювання стосовно промислових товарів. Це дає можливість відкрити шлях до підписання Угоди АССА (Угода про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів). Укладання Угоди засвідчить відповідність стандартів українських промислових товарів європейським стандартам, що полегшить роботу багатьом українським компаніям і надасть їм додаткові можливості для розвитку.

  У сфері юстиції, свободи й безпеки, після вже отриманого безвізу,  є додаткові взаємовигідні можливості для поглиблення співпраці з різними європейськими структурами, зокрема, щодо ефективного інтегрованого управління кордонами та захищеності кордонів країн Шенгенської зони.

  «Ми сподіваємося, що Саміт дасть «політичне благословення» подальшому опрацюванню цих напрямів органами асоціації, - Комітетом асоціації і Радою асоціації, які є органами, що забезпечують виконання Угоди. Ми також розраховуємо на те, що і Парламент буде підтримувати нас на цьому шляху, тому що суто виконавчими рішеннями імплементувати Угоду про асоціацію просто не можливо», - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  «На Саміті йтиметься про те, як максимально ми могли би, виконуючи всі амбітні завдання, які закладені в Угоді про асоціацію з ЄС, очікувати і від Європейського Союзу більшої залученості до спільної роботи над виконанням Угоди», - наголосила Віце-прем’єр-міністр.

  Довідково

  Європейський Союз оприлюднив порядок денний саміту Україна-ЄС на найвищому рівні, який відбудеться 9 липня в Брюсселі, згідно з яким основними темами для саміту Україна-ЄС будуть пріоритети та виконання Угоди про асоціацію та її зони вільної торгівлі;  виконання мінських угод;  незаконна анексія Криму та Севастополя;  регіональні питання. Попередній саміт Україна-ЄС відбувся у Києві 12-13 липня 2017 року.

  План заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС,  затверджений постановою Кабінету Міністрів від 25 жовтня 2017 р. № 1106, є найбільш об’ємним та комплексним документом за всю історію нормотворчої діяльності Кабінету Міністрів. Він містить близько двох тисяч деталізованих заходів з чітко окресленими часовими рамками для належної та вчасної імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

  Саміт Україна-ЄС має дати «політичне благословення» подальшому розвитку пріоритетів співпраці з Євросоюзом, - Іванна Климпуш-Цинцадзе