• In English
 • Рятувальники закликають українців не виходити у гори під час оголошення лавинної небезпеки
  Державна служба України з надзвичайних ситуацій, опубліковано 21 березня 2018 року о 18:00

  Щодня зусиллями гірських аварійно-рятувальних формувань ДСНС України, загальна чисельність яких складає понад 170 фахівців, здійснюються роботи з пошуку і порятунку людей, надання їм невідкладної медичної допомоги на об’єктах і територіях у гірській та лісовій місцевості.

  Так, з початку року на об’єктах туристичної галузі в зонах відповідальності, що обслуговуються гірськими пошуково-рятувальними підрозділами ДСНС України, врятовано 390 осіб, з них надано медичну допомогу 257 громадянам.

  Зокрема на Закарпатті, 20 березня рятувальників повідомили, що в районі урочища Драгобрат Рахівського району, під час катання на лижах втратили орієнтир на місцевості та заблукали двоє мешканців м. Іллічівськ Одеської області 1975 і 1982 років народження. Для проведення пошуково-рятувальних робіт в район полонини Драгобрат вирушили 2 фахівці гірського пошуково-рятувального відділення смт Ясіня з двома добровольцями. О 13:40 заблукалих туристів вони знайшли та доправили до місця тимчасового проживання відпочивальників на горі Драгобрат.

  Однак трапляється, що допомогти людині в горах вже не можуть навіть рятувальники. Так, у тому ж Рахівському районі на полонині Гропа, минулої доби продовжувався пошук туриста, який 19 березня під час походу у складі групи помер від серцевого нападу. 20 березня о 12:50 рятувальниками Івано-Франківщини між полониною Гропа та г. Вихід було знайдено тіло загиблого 34-річного туриста, вжито заходів з його транспортування до урочища Погорілець і передано працівникам поліції.

  Загалом, зважаючи на збільшення кількості надзвичайних подій за участю туристів, усім любителям активного зимового відпочинку у горах радимо завжди реєструвати свої туристичні походи, дотримуватися правил безпеки та слідкувати за сніголавинною ситуацією за посиланням на ресурсі УкрГідрометцентру:

  Реєстрація туристичних груп:

  Львівська область: http://lviv.dsns.gov.ua/ua/Reestraciya-turistichnih-grup.html

  Закарпатська область: http://zk.dsns.gov.ua/ua/Reestraciya-turistichnih-grup.html

  Івано-Франківська область: http://if.dsns.gov.ua/ua/Reestraciya-turistichnih-grup.html

  Шановні громадяни!

  Державна служба України з надзвичайних ситуацій наголошує! Вирушаючи у туристичний похід, дотримуйтесь наступних порад від рятувальників:

  - обов'язково інформуйте своїх близьких і знайомих про проходження вашого маршруту й очікуваний час повернення з походу, а краще — зареєструйте свою гірську мандрівку на рятувальних постах;

  - уникайте походів поодинці. Мінімальна рекомендована кількість учасників туристичної групи складає не менше ніж 3 особи;

  - переконайтеся, що ваше екіпірування відповідає вимогам походу. Візьміть з собою достатню кількість їжі та води, а також необхідний одяг;

  - поцікавтеся умовами місцевості і прогнозом погоди;

  - обов'язково візьміть з собою перевірені туристичні карти.

  Дбайте про свою безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!