• In English
 • Рятувальники закликають громадян дотримуватися правил безпеки в екосистемах під час пожежонебезпечного періоду
  Державна служба України з надзвичайних ситуацій, опубліковано 03 вересня 2020 року о 10:33

  За прогнозами Укргідрометцентру, найближчим часом в Україні переважатиме тепла та посушлива погода, що створить передумову для утримання надзвичайної пожежної небезпеки. Зокрема, упродовж 2-4 вересня у південній частині, східних, центральних областях та більшості районів Сумської і Хмельницької областей переважатиме найвищий рівень пожежної небезпеки.

  Як наслідок, різко загострюється ситуація із пожежами у природних екосистемах. Щороку вони завдають значного збитку державі, навколишньому середовищу, а швидке неконтрольоване поширення вогню може призвести до знищення житла громадян. Найбільш небезпечними є лісові пожежі, на які витрачаються значні матеріальні і людські ресурси.

  Крім того, пожежі на полігонах твердих побутових відходів – сміттєзвалищах, також викликають чималий суспільний резонанс, адже несуть загрозу життєдіяльності населення, значно погіршуючи екологічний стан навколишнього середовища через виділення шкідливих продуктів горіння.

  Також гострою у спеку стає проблема загорянь на торфовищах, адже висока температура повітря унеможливлює їх утримання у достатньо зволоженому стані.

  За статистикою, основними причинами виникнення пожеж на відкритих територіях є людська діяльність. В теплу погоду громадяни активно вирушають на відпочинок до лісових масивів та впорядковують власні домогосподарства, спалюючи сміття. Однак варто пам'ятати, що при 4 чи 5 класі пожежної небезпеки достатньо навіть одного непогашеного сірника для того, щоб спровокувати масштабну пожежу на відкритій території.

  Зважаючи на те, що пожежонебезпечний період перебуває в активній фазі, Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян з проханням не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

  Пам'ятайте! Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

  - відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;

  - розводити багаття у лісі та лісопосадках;

  - заїжджати автомобілем до лісу;

  - палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;

  - залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

  - полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;

  - створювати смітники та спалювати відходи;

  - спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях;

  Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером 101.

  Лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.