• In English
 • Рятувальники нагадують маленьким громадянам про правила безпеки життєдіяльності
  Державна служба України з надзвичайних ситуацій, опубліковано 21 вересня 2020 року о 09:22


  Про те, наскільки важливо виховувати в маленьких громадян свідоме ставлення до правил безпеки життєдіяльності, фахівці Служби порятунку із задоволенням розповідають школярам та вихованцям дошкільних установ.

  Зокрема, фахівці ДСНС Луганщини приділяють особливу увагу навчанню підростаючого покоління правилам безпеки та діям в разі виникнення надзвичайних ситуацій. Рятувальники Попаснянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України у Луганській області поспілкувалися з вихованцями дошкільного навчального закладу № 2 м. Попасна. Надзвичайники розповіли дітям про основні причини виникнення пожеж, про небезпеку, яку несе у собі вогонь, пояснили, чому не можна бавитися із сірниками, газом, побутовою хімією, а також, що робити у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.

  Наприкінці спілкування кожна дитина отримала тематичну інформаційну пам’ятку.

  А на екскурсію до рятувальників 7 ДЧСПТ м. Одеса завітали діти з обмеженими можливостями.

  Захід організували Головне управління ДСНС України в Одеській області разом із Сенсорними інклюзивними ігровими кімнатами «Шосте Відчуття».

  На початку екскурсії дітлахам у доступній ігровій формі, фахівці Служби порятунку розповіли, як важливо слухатися дорослих, а за їх відсутності не брати до рук сірників, не намагатися самому запалити газову плиту чи ввімкнути в мережу побутові електроприлади, не торкатися незнайомих предметів під час прогулянки чи відпочинку.

  Рятувальники розповіли про спеціальну техніку, що є на озброєнні підрозділу.

  Кульмінацією заходу стала можливість для дітей відчути себе рятувальниками, посидівши в пожежному авто та одягнувши захисний одяг вогнеборця.

  Також кожен бажаючий, під наглядом вогнеборців зміг загасити умовну пожежу.

  Водночас співробітники Головного управління ДСНС України у Миколаївській області спільно з працівником Миколаївського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відвідали представників будинків сімейного типу у Заводському районі та поспілкувались із дорослими та дітьми стосовно дотримання правил пожежної безпеки у побуті.

  Поговорили, в першу чергу, про необхідну обережність при використанні відкритого вогню, користуванні газовими та електропобутовими приладами. Акцентували увагу на зберіганні сірників, запальничок та свічок якомога далі від дітей, які, ні в якому разі, не повинні залишатися без нагляду дорослих.

  Рятувальники ознайомили присутніх зі статистикою пожеж на території району та назвали їх основні причини. Окремо говорили про безпеку під час відпочинку на природі, водних об’єктах, у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.

  На згадку про зустріч кожній родині вручили листівки з екстреним номером 101 та рекомендаціями.

   Шановні батьки!

  Державна служба України з надзвичайних ситуацій наголошує на важливості дотримання дітьми правил безпеки життєдіяльності!

  Якщо ви залишаєте дитину вдома саму, переконайтеся, що всі наявні в помешканні електроприлади знаходяться у справному стані, а сірники сховані у недоступному місці. Вирушаючи на відпочинок, слідкуйте за тим, щоб малеча не залишалась без нагляду.

  Розповідайте дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь. Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов'язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення:

  спосіб виклику пожежно-рятувальної служби “101”;

  евакуації дітей;

  гасіння пожежі на початковій стадії;

  безпечні маршрути виходу з приміщення.

  Пам'ятайте, що безпека вашої дитини — це, перш за все, ваша особиста відповідальність!