• In English
 • Рустем Умєров: Угода про безпекову співпрацю формалізує підтримку, яку Велика Британія надає і продовжуватиме надавати Україні
  Міністерство оборони України, опубліковано 13 січня 2024 року о 15:47

  Премʼєр-міністр Великої Британії Ріші Сунак та Президент України Володимир Зеленський підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Великою Британією. 

  Міністр оборони України Рустем Умєров розповів, що угода про безпекову співпрацю формалізує підтримку низки програм, яку Велика Британія  надає і продовжуватиме надавати, зокрема в галузях обміну чутливою інформацією, кібербезпеки, медичної та військової підготовки, співпраці з питань ОПК.

  «Угода зобов’язує Велику Британію проводити консультації з Україною в разі повторного нападу росії на Україну та надавати оборонну підтримку. Країни Великої сімки погодились надати Україні двосторонні безпекові запевнення на саміті НАТО у Вільнюсі в 2023 році», – зазначив Рустем Умєров. 

  Велика Британія першою укладає безпекову угоду в рамках надання двосторонніх безпекових гарантій. 

  Прем’єр-міністр Ріші Сунак також оголосив про новий пакет оборонної допомоги Україні в розмірі 2,5 мільярда фунтів. Це найбільший пакет допомоги з початку повномасштабного вторгнення.   

  Щонайменше 200 мільйонів з цього пакету будуть виділені на виробництво бойових дронів для України, зокрема для розвідувальних, далекобійних та морських дронів. Це буде найбільша поставка дронів для України серед усіх країн. 

  Також Велика Британія надасть додаткові 18 мільйонів фунтів гуманітарної допомоги, на додачу до вже виділених 340 мільйонів фунтів. Це допомога для подолання наслідків російських повітряних обстрілів, посилення захисту енергетичної інфраструктури.