• In English
 • Міненерго співпрацює з Організацією економічного співробітництва та розвитку (OECD) для втілення реформ в енергетиці
  Міністерство енергетики України, опубліковано 13 січня 2024 року о 15:05

  Заступник Міністра енергетики України Ярослав Демченков провів зустріч з представниками нещодавно відкритого в Україні Офісу зв’язку Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD) Міхалом Фаленчиком та Мартою Сидоряк. Сторони обговорили розширення співпраці у межах реалізації проектів OECD та з її агенціями, зокрема із Міжнародним енергетичним агентством (МЕА), Агентством з ядерної енергії (OECD NEA).

  Крім того, учасники акцентували на важливості впровадження міжнародних принципів, стандартів та передових практик ОЕСD в роботі сектору. Також під час зустрічі йшлося про посилення інституційної спроможності компаній енергетичної галузі, можливості обміну кращими практиками та досвідом у сфері енергетики в межах OECD-Ukraine Country Programme, що покликана сприяти процесу реформ, відновлення та євроінтеграції в Україні.

  «Ми працюємо над інструментами стимулювання внутрішнього ринку та залученням інвестицій в енергетичний сектор. Україна досягла значного прогресу в енергетичних реформах, навіть попри війну. Маємо зокрема позитивні результати у реформах, пов'язаних з корпоративним управлінням та деолігархізацією галузі», - наголосив Ярослав Демченков.

  За підсумками зустрічі сторони узгодили перелік подальших дій взаємодії OECD та Міністерства енергетики у сфері ядерних технологій та виробництва зеленого водню.