Під головуванням Керівника Офісу Президента Андрія Єрмака створена Міжнародна робоча група, яка вивчатиме наслідки бойових дій в Україні. Першим з членами групи зустрівся Президент України Володимир Зеленський.
"Пункт 8 Формули миру Президента – припинення екоциду та повернення Україні компенсації за зруйноване росіянами довкілля. Для цього має бути створений дієвий механізм. Міжнародна робоча група – частина цього механізму й сигнал для світу як про Україну, так і про вплив війни на природу", - написав на своїй сторінці у "Фейсбук" Міністр Руслан Стрілець.
До складу групи увійшли:
Робоча група працюватиме над оцінкою наслідків бойових дій для екосистем. Розробить рекомендації щодо покарання держави-агресора за екологічні злочини.
"Не пробачати росію – мало. Закінчити бойові дії – мало. Окупанти мають заплатити за кожне спалене дерево, кожен зіпсований клаптик чорнозему, за кожну розбомблену нафтобазу. Заручившись підтримкою таких екологічних амбасадорів, Україна впевнено рухається до переможної справедливості", - зазначив Руслан Стрілець.