• In English
 • Руслан Стрілець: Івано-Франківщина - четвертий регіон, який розпочинає шлях до створення сучасної сміттєпереробної інфраструктури

  Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець з головою Івано-Франківської обласної державної адміністрації Світланою Онищук та п’ятьма територіальними громадами підписали Меморандум про співпрацю.

  Сміттєобробний кластер на Івано-Франківщині складатиметься із 5 заводів – по одному в Бурштинській, Городенківській, Калуській, Косівській, Надвірнянській громадах. Сукупно вони перероблятимуть понад 450 тис. тонн відходів на рік.

  Вартість проекту – понад 155 млн євро. Вже є потенційний інвестор та тривають перемовини.

  «Впевнений, що далі цим шляхом піде п’ята, шоста, десята громада і Україна, нарешті, отримає 207 нових сучасних заводів європейського зразка та зможе впровадити принципи кругової економіки», – наголосив Руслан Стрілець.

  До цього, під час відкриття Національного форуму «Управління відходами в Україні: законодавство, економіка, технології», організованого Всеукраїнською Екологічною Лігою, Міністр зазначив: «У деяких аспектах Україна має шанс стати прикладом для країн ЄС, які сьогодні прагнуть перейти від технологій спалювання відходів до більш сучасних підходів. Ми ж вже та одразу можемо впроваджувати найкраще і будувати свою систему управління відходами – з чистої сторінки, з урахуванням досвіду інших, ґрунтуючись на власних потребах та впевнено рухаючись до членства у Європейському Союзі».