• In English
 • Розвиток виробництва альтернативних видів палива є вкрай актуальним для енергобезпеки та економіки країни і громад

  Посилення розвитку біоенергетики має бути пріоритетом, особливо враховуючи потужний агросектор України. На цьому наголосила Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва під час свого виступу у комітетському слуханні, ініційованому спільно Комітетом ВРУ з питань енергетики і ЖКП та Комітетом ВРУ з питань аграрної та земельної політики.

  Ганна Замазєєва представила позицію Держенергоефективності, напрацювання та заплановані ініціативи у питанні розвитку виробництва альтернативних джерел енергії, зокрема: біометану, водню, інших синтетичних газів та біоетанолу.

  Голова звернула особливу увагу учасників слухань на необхідність подальших кроків для розвитку ринку біометану.

  «По-перше - це заміщення імпортованого газу. По-друге - можливість експорту “зеленого” газу до Євросоюзу. Тим паче, що Європа бачить Україну своїм стратегічним партнером у цьому питанні і потенційно готова імпортувати біометан», - підкреслила Голова.

  «Критичним є питання розблокування експорту біометану. Бо, якщо не підтримати цей напрям, то, з огляду на собівартість біометану, залишиться мало охочих його виробляти взагалі», - зауважила вона.

  Голова впевнена, що треба заохочувати цей перспективний напрям - він надасть нам переваги у майбутньому. Це розвиток кластерної економіки, створення додаткових робочих місць та, що важливо, один з кроків до декарбонізації економіки та прискорення євроінтеграції. Водночас потрібно буде працювати й над умовами для розвитку внутрішнього ринку використання біометану.

  В напрямку створення умов розвитку виробництва альтернативних джерел енергії зроблено вже чимало.

  Держенергоефективності активно сприяло створенню цього напряму: брало участь у розробці закону, розробило порядок функціонування реєстру біометану, працює в напрямку його повноцінного запуску у найближчому майбутньому.

  Голова також розповіла про нові ініціативи в рамках нещодавно створеного спецфонду декарбонізації та енергоефективної трансформації: «Ми вже розробляємо низку програм, які будуть спрямовані у тому числі на підтримку використання біопалива».

  Під час слухань представники Держенергоефективності також представили позицію щодо законопроектів, які сприятимуть розвитку ринків твердого та рідкого біопалив. Акцентували увагу й на розробленому законопроекту із пропозицією внести зміни до ст.20 Закону «Про теплопостачання» і передбачити можливість встановлення виробникам теплової енергії з альтернативних видів палива економічно рентабельних тарифів.