• In English
  • Розвиток «розумних» і мікромереж – невід’ємна складова посилення стійкості української енергосистеми
    Міністерство енергетики України, опубліковано 29 лютого 2024 року о 20:03

    За спільною ініціативою Міністерства енергетики України та Офісу підтримки реформ при Міненерго відбувся вебінар «Мікромережі», підготовлений експертами компанії GE Vernova.

    Участь у заході взяли заступники Міністра енергетики України Світлана Гринчук і Ярослав Демченков, а також представники операторів системи розподілу електроенергії, НКРЕКП, Держенергонагляду та інші.

    Учасники обговорили аспекти проектування мікромереж, а також експлуатації – управління GridNode.

    Світлана Гринчук подякувала GE Vernova за готовність долучитися до процесу модернізації електромереж України та впровадження найсучасніших технологій у межах відновлення енергосектору.

    «Розумні» та мікромережі мають стати основою сталості нашого енергосектору в майбутньому. В Україні вже реалізується низка пілотних проектів на майданчиках декількох операторів системи розподілу, і важливо зрозуміти, як їх досвід допоможе нам реалізовувати наступні проекти і що додатково нам треба дослідити, аби впровадження «розумних» та мікромереж було максимально ефективним для розвитку нашої системи», - сказала вона.

    Заступник Міністра зауважила, що модернізація та розбудова мереж має враховувати виклики і можливості, пов’язані з інтеграцією України до європейських мереж і енергетичних ринків.

    Ярослав Демченков своєю чергою зазначив, що проведення серії вебінарів стало результатом співпраці Міненерго і компанії GE Vernova та було започатковано у Варшаві під час Міжнародної конференції «Енергія для відновлення України» (Energy for the recovery of Ukraine). Саме тоді українська делегація на чолі з Міністром енергетики Германом Галущенком провела низку результативних перемовин з компаніями - світовими лідерами на енергетичному ринку щодо їх участі у процесі відбудови і відновлення України.

    «Мікромережі та «розумні» системи – важлива складова стійкості нашої майбутньої енергосистеми. Варто підкреслити критичну роль «розумної» та чистої енергетичної системи у сталому відновленні України. Ця місія виходить за межі відновлення; вона є наріжним каменем енергетичної безпеки, шляхом до підвищення якості життя та каталізатором економічного зростання в регіонах. Ми дякуємо нашим партнерам за готовність допомагати Україні в досягненні поставлених цілей», - наголосив заступник Міністра.