• In English
 • Розвиток атомної і розподіленої генерації є пріоритетним, - Герман Галущенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 21 квітня 2024 року о 11:41

  Розвиток атомної і розподіленої генерації є пріоритетним. На цьому Міністр енергетики України Герман Галущенко наголосив в ефірі Національного марафону «Єдині новини».

  «Якщо ми хочемо зростання економіки і щоб не було дефіциту електроенергії, нам треба будувати атомну генерацію. Для того, щоб забезпечувати регіональні вузли локальною генерацією, маємо будувати розподілену генерацію. Це два процеси, які мають відбуватися і тривають одночасно», - зазначив він.

  Міністр нагадав, що ще минулого року було схвалено Енергетичну стратегію України, яка визначає відповідні напрямки ключовими у розвитку енергосектору.

  Також Герман Галущенко зазначив, що нещодавно розпочався процес підготовки до будівництва двох нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС за американською технологією АР 1000.

  «Я впевнений, що Україна буде першою країною в Європі, яка побудує цей новий тип реактора. Це важливий геополітичний проєкт, бо він про витіснення російських атомних технологій. Тому важливо не зупинятися», - додав він.