• In English
 • Розв’язання проблеми накопичення відходів в Україні є необхідним елементом досягнення доброго стану довкілля, - Роман Абрамовський

  За підрахунками експертів, щорічно українцями на смітник викидається до 2,5 млн тонн упаковки. Вона прямує на полігони та залишається там розкладатися десятки років. Вже сьогодні тільки офіційні полігони займають 4% території країни. План впровадження такого сучасного принципу поводження з відходами презентувала сьогодні Американська торговельна палата в Україні.

  «Розв’язання проблеми накопичення відходів в Україні є необхідним елементом досягнення доброго стану довкілля, безпечного для здоров’я і життя громадян. У багатьох країнах Євросоюзу для певних видів продукції організація розширеної відповідальності виробника запускалася на добровільно-волонтерських засадах. Приємно, що в Україні також, ще до ухвалення галузевого законодавства, буде створена така організація», - відзначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

  Міністр повідомив, що фактично завершується доопрацювання рамкового законопроекту про управління відходами №2207-1д, який вже найближчим часом буде внесений до сесійної зали на друге читання.

  Крім того, потрібно ухвалити секторальні закони, у тому числі про упаковку та відходи упаковки. Саме над цим документом наразі працює Міндовкілля спільно з Командою підтримки реформ при Міністерстві та Американською торговельною палатою в Україні.

  Бізнес же прогнозує, що із запуском системи розширеної відповідальності виробника, за перші 5 років буде зібрано та перероблено 4,3 млн тонн упаковки. А на полігони не потрапить до 12, млн м кубометрів таких відходів. Крім того, такий підхід дозволить створити до 20 тис. нових робочих місць.