• In English
 • Розвиток «водної інфраструктури» стане в перспективі одним із пріоритетів співпраці України та Ізраїлю, — Олексій Чернишов
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 07 жовтня 2021 року о 11:14

  Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зустрівся з Міністром будівництва та житлової політики, Міністром у справах Єрусалима і національної спадщини, Головою Ізраїльської частини Спільної українсько-ізраїльської комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва Зеєвом Елькіним. Сторони обговорили питання співпраці двох країн, зокрема щодо розвитку «водної інфраструктури».

  «Криза нестачі прісної води у світі постійно загострюється. Ця проблема є актуальною для більшості держав. Щодо України — доступ до систем питного водопостачання наразі мають 69% людей. Відтак Мінрегіон став ініціатором втілення загальнодержавної програми «Питна вода України». Програма дозволить реалізувати понад 1700 об’єктів у сфері водопостачання та водовідведення. Ця програма покликана забезпечити мільйони наших громадян якісною питною водою. До того ж мають бути зменшені обсяги неочищених стічних вод. Я дякую Вам за цю зустріч та можливість обговорити такі важливі питання для України», — зазначив Олексій Чернишов.

  Зі свого боку Міністр будівництва та житлової політики Зеєв Елькін зазначив, що Ізраїль готовий до ефективної співпраці та поширення власного досвіду у цій галузі.

  «Наша країна є однією з провідних держав світу у впровадженні водних технологій. 87% спожитої води ми очищуємо і повторно використовуємо у сільському господарстві. Такого показника вдалося досягти завдяки реформуванню системи водного постачання. Ми вважаємо, що це є позитивною практикою, яку слід поширювати. Залюбки будемо ділитися досвідом», — підкреслив Зеєв Елькін.

  Водночас урядовець високо оцінив досягнення України у сфері будівництва та висловив побажання щодо його імплементації в Ізраїлі.

  Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що учасники Конгресу місцевих та регіональних влад підтримали загальнодержавну соціальну програму «Питна вода України» на 2022-2026 роки та звернулися до Верховної Ради щодо ухвалення відповідного законопроекту.