• In English
 • Розвиток відновлюваної енергетики та підвищення енергоефективності – це можливість знизити імпортозалежність України, - Міненерго
  Міністерство енергетики України, опубліковано 18 червня 2021 року о 17:42

  Біоенергетика є одним зі стратегічних напрямів на шляху заміщення природного газу, зниження рівня імпортозалежності та зміцнення економіки нашої держави. Крім того, розвиток біоенергетики є одним із аспектів реалізації цілей Зеленого курсу.

  Україна має значний потенціал для розвитку альтернативних видів палива. Так, потенціал для заміщення газу з біоенергетики становить 37 млрд м3 газу в рік. Це можливість суттєво замістити потребу в природному газі за рахунок, зокрема, розвитку ринку відновлюваних газів.

  Для реалізації цього потенціалу Міненерго працює над створенням законодавчого механізму стимулювання розвитку біоенергетики в Україні і вже напрацювало разом із стейкхолдерами чотири законопроекти.

  «Розвиток біоенергетики та ринку відновлюваних газів для України – це практичний механізм для зниження імпортозалежності; скорочення викидів парникових газів і покращення екологічної ситуації у цілому. Можливість для виконання національних планів та міжнародних зобов’язань; створення безвідходного виробництва. Це нові робочі місця та збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів», – зазначила заступник Міністра енергетики Юлія Підкоморна під час дискусії «Необхідні законодавчі рішення для прискорення Зеленого курсу. Роль енергосервісу та біоенергетики».

  Інший дієвий інструмент – це енергосервіс, що є одним із елементів імплементації Директиви ЄС про енергоефективність.

  Міністерство енергетики напрацювало проект Концепції нової 5-річної цільової програми з енергоефективності та розвитку відновлюваної енергетики, який передбачає здешевлення кредитів для ЕСКО.

  «Міненерго послідовно підтримує низку зареєстрованих урядових та депутатських ініціатив, які мають на меті подолання бар’єрів для реалізації механізмів ЕСКО», - підкреслила заступник Міністра.

  Юлія Підкоморна закликала об’єднати зусилля для якомога швидшого розгляду законопроектів щодо розвитку енергоесервісу у Верховній Раді.

  Довідково

  Сьогодні природний газ посідає одну з лідируючих позицій у товарній структурі імпорту України. За даними ТОВ «Оператор ГТС України» у 2020 році імпортовано 16 млрд м3 газу на суму близько 2 млрд доларів. Загальний річний обсяг споживання склав 28,2 млрд м3.

  З 2016 року по квітень 2020 року в Україні після створення відповідного законодавства було укладено більше 550 ЕСКО-договорів на загальну суму майже приблизно 1,26 млрд грн. Практика застосування цього інструменту є майже в усіх регіонах (22 регіони). Це дозволило на об’єктах бюджетної сфери економити в середньому 35% енергії.