• In English
 • Розвиток ринку електромобілів – новий напрям співпраці Держенергоефективності та Фонду енергоефективності Молдови

  Голова Держенергоефективності Сергій Савчук разом із представниками Фонду енергоефективності Молдови обговорили перспективні напрями виконання Меморандуму про партнерство, підписаного у 2017 р. та нові формати взаємодії. У зустрічі також взяли участь фахівці Проекту ПРООН у Молдові.

  Молдовська сторона розглядає шляхи стимулювання внутрішнього ринку електромобілів та можливості створення коридору розвиненої мережі зарядних станцій "Україна-Молдова-ЄС".

  Фахівці Фонду зацікавилися позитивною динамікою розвитку цієї сфери в Україні і планують перейняти досвід.

  Так, за даними головного сервісного центру МВС в Україні, станом на 1 березня 2018 р. зареєстровано понад 6 тис. електромобілів, з них близько 80%  – це уживані авто. Найбільш популярна марка – це Nissan Leaf.

  Крім цього, в Україні нараховується близько 2000 зарядних станцій для електромобілів.

  Як відомо, продажі електромобілів в Україні почали зростати після внесення змін до законодавства щодо зняття ввізного мита.

  Сторони домовилися, що Агентство надасть Фонду енергоефективності Молдови детальну інформацію щодо законодавчої бази для розвитку електротранспорту в Україні.

  Окрім цього, учасники зустрічі наголосили на необхідності створити робочу групу щодо розвитку «зеленого коридору» для зарядних станцій.