• In English
 • Розвиток інтернету, цифрових навичок та доступні послуги — що Мінцифри робить для безбар’єрного простору в Україні
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 27 жовтня 2021 року о 18:49

  Безбар’єрність та доступність послуг кожному є одним із ключових питань цифрової трансформації. Тому Мінцифри реалізує ряд дуже важливих проектів у сфері цифрової безбар’єрності. Займаємося розвитком цифрових навичок українців, розвиваємо мережу швидкісного інтернету та робимо послуги доступними. 

  Про це розповів заступник Міністра цифрової трансформації України Олександр Шелест на третьому засіданні Ради безбар’єрності. Саме там  презентували результати Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Нацстратегія розроблена в межах ініціативи  першої леді Олени Зеленської. 

  За результатами першого моніторингового звіту щодо виконання Нацстратегії зі створення безбар’єрного простору виконано 75% завдань, що були заплановані у Плані заходів. До реалізації заходів залучені 16 міністерств, з них 7 реалізують флагманські проекти. У цілому заплановано 236 заходів та 144 завдання.

  Проект Мінцифри «Доступ до інтернету в українських селах» також є частиною Плану. Цього року у рамках «Інтернет субвенції» до оптичного інтернету вперше буде підключено 3 тисячі сіл. Так, мільйон українців вперше отримають можливість підключитися до інтернету. Наразі вже підключено понад 200 сіл. 

  “Без фокусу на питаннях цифрової доступності ми ризикуємо залишити велику кількість людей поза бортом цифрового майбутнього. Саме тому Мінцифри реалізує ряд важливих соціальних проектів. Ми розгалужуємо мережу 4G, проводимо оптичний інтернет в села, завдяки «Інтернет-субвенції» та створюємо курси з опанування цифрових навичок. Упевнений в тому, що наші зусилля принесуть реальний результат і покращать життя за допомогою цифрових інструментів”, — зазначив Олександр Шелест.

  На засіданні також презентували «Довідник безбар’єрності», створення якого ініціювала перша леді Олена Зеленська. Це гід з коректного спілкування, у якому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови. Мови, у якій немає місця дискримінаційним чи стереотипним фразам стосовно різних людей. Документ був рекомендований для використання органами влади в роботі.

  Нагадаємо, у травні 2020 року перша леді Олена Зеленська ініціювала велику розмову про безбар’єрність, що стала поштовхом до Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Нацстратегія була розроблена широким колом урядовців, експертів, представників громадських об’єднань та волонтерів в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання указу Президента України. Нацстратегія затверджена Кабінетом Міністрів України у квітні 2021 року.