• In English
 • Розроблений спільно з Держенергоефективності законопроект щодо розвитку ринку рідких біопалив схвалено Комітетом ВРУ з питань транспорту

  Сьогодні, 7 лютого, Комітет Верховної Ради України з питань транспорту одноголосно схвалив розроблений народними депутатами спільно з Держенергоефективності законопроект щодо розвитку ринку рідких біопалив (реєстр. № 7348 від 29.11.2018) та рекомендував Парламенту прийняти його за основу в першому читанні.

  «Україна залежна не лише від газу, а й від нафтопродуктів. Тому, зважаючи на потенціал аграрного сектору, маємо значні можливості для розвитку сфери виробництва рідких біопалив. Відповідно до взятих міжнародних зобов'язань, Україна повинна досягти частки енергії з відновлюваних джерел у валовому кінцевому обсязі споживання енергії на транспорті у 2020 році не менше 10%», - повідомив директор департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності Юрій Шафаренко під час засідання Комітету.

  За його словами, законопроект розроблено саме на виконання Директиви 2009/28/ЄС і має на меті створити нормативно-правове підґрунтя для розвитку гарантованого, прозорого та конкурентного ринку біоетанолу та біодизеля в Україні.

  Законопроектом пропонується, зокрема, встановити квоти щодо обов'язкового вмісту біокомпонентів у загальному обсязі реалізованих в Україні моторних палив.

  Прийняття законопроекту сприятиме: створенню гарантованого ринку виробництва та використання рідких біопалив; збільшенню інвестицій в цей сектор; будівництву нових заводів з виробництва біоетанолу та біодизелю; завантаженню спиртових заводів та виробничого потенціалу суміжних сфер; створенню додаткових робочих місць.

  Посилання на законопроект:

  http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62987.