• In English
  • Мінрегіон, МОЗ, Світовий банк та Міністерство закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади підписали Меморандум щодо впровадження телемедицини

    Наша мета – впровадити провідний міжнародний досвід при створенні якісної первинної медичної допомоги у сільській місцевості. Досвід міжнародних країн-партнерів щодо організації телемедицини та мережі її використання, розроблення вимог до обладнання та програмного забезпечення, навчання сімейних лікарів – першочергові напрямки співпраці, які визначені в Меморандумі про взаємне розуміння між Мінрегіоном, МОЗ, Світовим банком та Міністерством закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади.

    Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко за результатами підписання Меморандуму.

    За його словами, сьогодні 30% населення України, що проживає у сільській місцевості, потребує надання якісної медичної допомоги. Мінрегіоном спільно з МОЗ вже розроблені методики формування медичної мережі; вимоги до приміщень і їх кількості, де буде надаватись первинна допомога; маршрутна карта для органів місцевого самоврядування по створенню мережі.

    «Міжнародний досвід країн-партнерів – це ще один крок до впровадження сучасного та якісного медичного обслуговування у сільській місцевості. І Світовий банк, і Уряд Канади нам готові допомагати у цьому. До кінця року плануємо запустити перші приклади нової медичної допомоги в регіонах», - наголосив Геннадій Зубко.

    Віце-прем’єр підкреслив, що підписаний Меморандум сприятиме створенню процедур і комунікаційної платформи для лікарів, системи спілкування між пацієнтом і лікарем, розробці підходів до навчання і тренінгів для сімейних лікарів.

    Урядовець подякував Світовому банку і Уряду Канади за співпрацю у впровадженні медичної реформи у сільській місцевості та підтримку секторальної децентралізації.

    Довідково

    Наприкінці 2017 року було прийнято Закон України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості».

    Метою Меморандуму є визначення напрямів співпраці з таких питань:

    аналіз досвіду інших держав щодо діагностики обміну даними медичних досліджень через телекомунікаційні засоби;

    організація телемедицини та мережі її використання;

    створення електронної бази медичних даних та обміну медичною інформацією;

    розроблення вимог до обладнання та програмного забезпечення;

    навчання сімейних лікарів роботі з медичним обладнанням з телекомунікаційними можливостями та програмним забезпеченням;

    створення «Книги стандартів (рекомендацій)» щодо вимог первинної медичної допомоги у сільській місцевості;

    комунікаційної та маркетингової стратегії щодо підвищення доступності та якості надання первинної медичної допомоги у сільській місцевості;

    пропозицій щодо проектів повторного використання, вивчення досвіду нового будівництва та реконструкції закладів, що надають первинну медичну допомогу, в європейських та інших державах.