• In English
 • Розраховуємо готувати бюджет-2025 за допомогою нової ІТ-системи планування та моніторингу, - Денис Улютін під час Керівного комітету Проекту EU4PFM
  Міністерство фінансів України, опубліковано 13 липня 2023 року о 09:50

  Вчора, 12 липня, під співголовуванням Першого заступника Міністра фінансів Дениса Улютіна відбулось 11-те засідання Керівного комітету EU4PFM щодо обговорення основних результатів та головних досягнень у І-му півріччі 2023 року та визначення пріоритетів на майбутнє.

  Участь у заході також взяли керівник операційного відділу 1 «Належне управління та демократизація» Представництва ЄС в Україні Ксав'є Камю, керівництво Державної податкової служби та Державної митної служби, ключові міжнародні експерти EU4PFM.

  Під час вступного слова Денис Улютін подякував командам Представництва ЄС і EU4PFM за продовження підтримки України на шляху до створення всіх необхідних передумов для набуття членства в Європейському Союзі.

  «Ми маємо необхідний прогрес з розробкою ІТ-системи для планування та моніторингу виконання державного бюджету. Вже розроблені та затверджені технічні завдання на розробку трьох модулів системи. Дуже важливо втримати цей темп, оскільки ми розраховуємо наступного року готувати Бюджетну декларацію та бюджет вже за допомогою нової системи», - наголосив Перший заступник Міністра фінансів.

  Також він повідомив, що за підтримки експертів Проекту EU4PFM було розроблено Концепцію приведення митного законодавства України у відповідність до acquis ЄС Митного союзу. Це важливий дороговказ, по якому ми наразі рухаємось, адаптуючи наше законодавство, а також реалізуючи амбітну ціль підготовки нового Митного кодексу.

  «Завдяки експертній підтримці EU4PFM також вдалося досягти значного прогресу в імплементації в національне законодавство міжнародних стандартів ОЕСР з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей. Це дозволить Україні приєднатися до міжнародної системи автоматичного обміну інформацією уже у 2024 році. Ми також узгодили з Проектом поетапний підхід до розробки інтерактивного порталу Державного внутрішнього фінансового контролю», - повідомив Перший заступник Міністра фінансів.

  Крім того Денис Улютін зазначив, що важливим напрямом залишається удосконалення бухгалтерського обліку у державному секторі:

  «У цьому контексті ще більш актуальним стає напрацювання концептуальних підходів до створення уніфікованого програмного продукту з ведення бухгалтерського обліку та складення фінансової звітності розпорядниками бюджетних коштів, яка була б інтегрована з обліковою системою Казначейства і системою подання фінансової звітності в електронному форматі».

  У свою чергу Ксав’є Камю повідомив, що реалізація проектів іде за планом і наголосив на значному прогресі у митній, податковій сфері, у сфері внутрішнього фінансового контролю та державному обліку, а також запевнив у подальшій підтримці відповідних сфер через програму EU4PFM.

  Наступне засідання Керівного комітету проекту EU4PFM заплановано провести у лютому 2024 року.