• In English
 • Розпочалася десята спільна українсько-данська військово-транспортна операція «Північний сокіл – 2018»
  Міністерство оборони України, опубліковано 03 квітня 2018 року о 12:21

  Сьогодні, 3 квітня, у відповідності до Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Королівства Данія у сфері авіаційно-транспортних перевезень та технічної угоди, розпочалася спільна українсько-данська військово-транспортна операція «Північний сокіл – 2018» з перевезення пального на острові Гренландія.

  Літак Іл-76, який цього року полетить до Гренландії, не так давно був відновлений на Миколаївському ДП «НАРП». Цей борт до місії «Північний сокіл» ще не залучався, але у травні 2015 року виконував завдання в іншій міжнародній операції – доставляв гуманітарні вантажі до Непалу та доправляв звідти на батьківщину українських громадян.

  З військового майданчика аеропорту Бориспіль до авіаційної бази «Ольборг» Королівських ВПС Данії на літаку Іл-76 відбула група українських авіаторів на чолі із старшим інспектором-льотчиком відділу транспортної авіації Командування Повітряних Сил ЗС України полковником Сергієм Артеменком.

  Загалом до операції «Північний сокіл – 2018», котра проходить десятий рік поспіль, залучається 23 українських військовослужбовці, з них 11 членів екіпажу та 10 чоловік наземного інженерно-технічного персоналу бригади транспортної авіації Повітряних Сил ЗС України, що дислокується в Мелітополі. Також до складу робочої групи увійшли офіцери-координатори від Командування Повітряних Сил Збройних Сил України – керівник операції від української сторони та його помічник.

  У ході операції «Північний сокіл – 2018» українські військові льотчики планують перевезти військово-транспортним літаком Іл-76 з авіабази ВПС США «Туле» на данську полярну станцію «Норд» на острові Гренландія понад 500 тисяч літрів пального, а також іншого майна, визначеного технічною угодою. Під час операції українські екіпажі планують виконати близько 25 повітряних перевезень і провести у полярному небі близько 120 годин. Завершити проведення перевезень планується 5 травня.

  Після прильоту до авіабази Королівських ВПС Данії «Ольборг» літак Іл-76 Повітряних Сил ЗС України здійснить дозаправлення, пройде відповідні процедури огляду, завантажить необхідне обладнання і вирушить далі на острів Гренландія.

  Необхідно підкреслити, що на острові Гренландія українські військові льотчики виконуватимуть завдання у надзвичайно важких кліматичних умовах Арктики, які визначаються низькими температурами повітря до -50 градусів при швидкості вітру до 15-20 метрів за секунду, штормовою погодою, відсутністю наземних радіотехнічних засобів навігації та запасних аеродромів.

  Довідково

  У 2017 році в рамках подібної операції «Північний сокіл – 2017» екіпаж літака Іл-76МД Повітряних Сил ЗС України успішно виконав поставлені завдання з транспортування пального.

  В результаті проведення операції «Північний сокіл – 2017» було перевезено понад 720 тисяч літрів авіаційного пального з авіабази «Туле» до станції «Норд» в Гренландії. Загальний наліт українських екіпажів за час операції склав більше 120 годин. Підтримано натренованість двох екіпажів та льотно-інструкторського складу до польотів міжнародними трасами.