• In English
 • Розмежування повноваження між Міністром оборони та Головнокомандувачем прописано у Законі, - Андрій Таран
  Міністерство оборони України, опубліковано 23 лютого 2021 року о 14:52


  Розмежування повноважень між Міністром оборони та Головнокомандувачем прописано у Законі України «Про національну безпеку України». На цьому наголосив Міністр оборони України Андрій Таран під час спільної прес-конференції з Головнокомандувачем Збройних Сил України генерал-полковником Русланом Хомчаком.

  Андрій Таран нагадав, що Головнокомандувач Збройних Сил України призначається на посаду за поданням Міністра оборони України та звільняється з посади Президентом України. Він підпорядковується Президентові України та Міністру оборони, і є підзвітний їм з питань досягнення воєнно-стратегічних цілей у сфері оборони військовими силами і засобами, а також підтримання спроможностей цих сил і засобів до застосування.

  «На даний час розподіл повноважень Міністром оборони та Головнокомандувачем уже існує і прописаний у Законі «Про національну безпеку України». Наша нова філософія управлінських процесів та побудови системи оборонного менеджменту має відповідати проголошеному євроатлантичному курсу держави. Тому, наразі триває підготовка пропозицій з метою уточнення та деталізації сфер відповідальності, завдань і повноважень Міністерства як центрального органу виконавчої влади, так і Збройних Сил, що перебувають у підпорядкуванні Міністерства оборони», – підкреслив Андрій Таран.

  Варто зазначити, що наразі у Міноборони та Збройних Силах триває комплексний функціональний огляд системи оборонного менеджменту, мета якого переведення на нові стандарти управлінських процесів і засад функціонування. Побудова перспективної системи оборонного менеджменту базуватиметься на основі кращих практик держав-членів НАТО. Це дозволить створити сучасну систему управління оборонними і людськими ресурсами.