• In English
 • Розбудова безбар’єрного простору, створення умов для забезпечення реабілітаційними послугами дітей та осіб з інвалідністю є пріоритетом Мінсоцполітики
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 26 липня 2021 року о 17:39

  Одним із пріоритетних завдань Міністерства соціальної політики є надання особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю якісних реабілітаційних послуг за міжнародними стандартами, що забезпечить повернення їх до активного життя в соціумі.

  З цією метою Міністерство активно працює над підвищенням якості реабілітаційних послуг, розвитком потенціалу реабілітаційних установ.

  Сьогодні до Державної реабілітаційної установи «Всеукраїнській центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю» Мінсоцполітики, який розташований в селі Лютіж Київської області, поставлене сучасне реабілітаційне обладнання, у тому числі два локомати - роботизовані комплекси для локомоторної терапії дорослих та дітей.

   Це обладнання дозволить забезпечити проведення на рівні міжнародних стандартів ефективної реабілітації для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату, ДЦП, учасників АТО, дорослих після інсульту та зі спинальними травмами.

  На сьогодні в Україні тільки в шести областях є ортопедичні тренажери для відновлення навичок ходьби для дорослих та дітей (Луцьк, Миколаїв, Вінниця, Закарпаття, Чернігів, Харків).

  Тепер Всеукраїнській центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю отримав можливість розширити перелік реабілітаційних заходів. Оптимізація центру комплексної реабілітації в селі Лютіж дозволить розширити контингент обслуговування від 185 до 1500-2000 осіб на рік, з них 750 – діти з інвалідністю з наслідками неврологічних та ортопедичних захворювань, порушенням функції пересування та самообслуговування.

  Спеціалісти реабілітаційного центру вже пройшли стажування на базі Українського науково-дослідного інститут протезування у місті Харків.