• In English
 • росію виключили з Ради Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО)
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 02 жовтня 2022 року о 14:41

  росію виключили з Ради Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО). 

  Про це стало відомо сьогодні, під час Асамблеї ІСАО у Монреалі. росія не була переобрана у перших двох раундах виборів до Ради ІСАО - основного керівного органу цієї організації. Останній етап голосування відбудеться у вівторок, 4 жовтня.

  Таке колективне рішення 170 країн-членів ІСАО є відповіддю на повномасштабне вторгнення в Україну.

  «Одразу після повномасштабного вторгнення Міністерство інфраструктури спільно з Державною авіаційною службою розпочали роботу над повною інфраструктурною ізоляцією рф, в тому числі направили до міжнародних транспортних організацій, зокрема ICAO, листи із закликом виключити росію зі свого складу. Після сотень тисяч зруйнованих життів, знищених міст і селищ в Україні – росія має стати небажаним партнером для всього цивілізованого світу.

  Можу лише вітати таке рішення організації та сподіваюсь, що у вівторок, 4 жовтня, росія остаточно вийде з Ради Міжнародної організації цивільної авіації», – заявив Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

  Керуюча рада ICAO складається з 36 країн. Вона є постійно діючим органом, а її держави-члени обираються на трирічний термін.

  Раніше росія вже отримала позначку “червоний прапор” за недостатнє забезпечення безпеки польотів.

  Міжнародна організація цивільної авіації є спеціалізованою установою Організації Об'єднаних Націй та займається організацією і координацією міжнародного співробітництва держав у всіх аспектах діяльності цивільної авіації. Учасниками ІСАО є близько 190 держав, серед них й Україна.