• In English
 • росію треба позбавити статусу країни-члена МАГАТЕ, – Герман Галущенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 06 грудня 2022 року о 14:34

  російська федерація має бути позбавлена статусу країни-члена Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Таке переконання висловив Міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

  “Ми впевнені, що росію треба позбавляти членства у цій організації”, - наголосив він.

  Не зважаючи на те, що СРСР був одним із засновників МАГАТЕ, а росія стала правонаступницею Радянського Союзу, роль і місце в цій організації країни, яка вчиняє акти ядерного тероризму, мають бути переглянуті.

  “російська війна в Україні змінила все, що існувало досі в системах безпеки, у тому числі і в ядерній галузі. Ми не можемо за нинішніх обставин керуватися старими моделями, маємо приймати нові і швидкі рішення”, - переконаний Герман Галущенко.

  Міністр наголосив, що окупація росіянами найбільшої в Європі атомної електростанції – української ЗАЕС, а також розміщення на її території озброєних людей, важкої техніки та вибухівки – не просто цілковите порушення правил ядерної безпеки, і просто основ здорового глузду.

  “Навряд чи можна очікувати, що щось зміниться в ставленні росії. Але для нас дуже важливо, щоб на території наших ядерних об’єктів перебували представники МАГАТЕ. Я особисто запрошував пана Гросі і його місію в Україну на всі атомні об’єкти для того, щоб вони бачили, що відбувається, щоб бачили російські обстріли і їх наслідки”, - зазначив Герман Галущенко.

  Міністр наголосив, що окупована ЗАЕС – це найбільша втрата української енергосистеми за час війни, адже на станції знаходяться 6 енергоблоків, які ще в лютому видавали в енергосистему України більше 6 000 МВт електроенергії