У вівторок, 17 січня на рівні старших посадових осіб відбувся Десятий раунд неформальних консультацій Україна-ЄС з питань правових наслідків тимчасової окупації АР Крим та міста Севастополь.
Порядок денний складався із шести блоків, зокрема:
У контексті підготовки наступного десятого пакета санкцій, над яким наразі працюють держави-члени Євросоюзу, йшлося про обмеження спроможностей росії продовжувати військову агресію та окупацію українських територій.
Участь у консультаціях взяли представники Представництва Президента України в АР Крим, Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, Прокуратури АРК та м. Севастополя, а також низки українських міністерств. Сторона ЄС була представлена уповноваженими співробітниками Європейської служби зовнішньої діяльності та Європейської Комісії.
Від Міністерства культури та інформаційної політики України у блоці «Свобода слова і протидія дезінформації. Захист культурної спадщини» виступив заступник Міністра з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко.
Заступник Міністра акцентував особливу увагу на відсутності свободи слова в Криму і систематичному переслідуванню журналістів окупаційною владою рф.
Тарас Шевченко розповів про ситуацію, що склалася у Бахчисараї у зв’язку зі знищенням окупаційною владою пам’яток у Ханському палаці, про захоплення Кам’яної могили росіянами та приєднання його до заповідника Херсонес Таврійський. Також заступник Міністра поінформував європейських колег про успішні судові процедури щодо повернення Скіфського золота з Амстердаму в Україну.