• In English
 • росія не може брати участь у формуванні нової архітектури безпеки до деокупації територій України та виплати репарацій, – Ольга Стефанішина
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 05 жовтня 2022 року о 18:45

  Світ має вивчити уроки з тієї системи архітектури безпеки, частиною якої була росія. Ця країна не може бути долучена до дискусій щодо формування нової системи безпеки в Європі до того моменту, поки вона не деокупувала території України, не понесла юридичну відповідальність за війну та не розпочала виплату репарацій Україні.

  На цьому наголосила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час виступу на Варшавському безпековому форумі.

  Урядовиця зазначила, що вважатиме перемогою для України її реконструкцію, яка спиратиметься на членство країни в ЄС. Поряд з тим, допоки Україна не стала членом НАТО, Україна адвокатуватиме міжнародні безпекові гарантії, які дозволять створити запобіжники для уникнення нової агресії проти України.

  Ольга Стефанішина сказала, що Україна розглядає політичну й економічну інтеграцію у рамках Євросоюзу як важливий інструмент для збереження єдності, суверенітету та безпеки.

  Урядовиця також зазначила, що рішення Євросоюзу про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС було пов’язано серед іншого з консенсусом, що такий крок зробить сильнішим і сам ЄС та поверне йому суб’єктність на міжнародній арені.

  Окремо Віце-прем’єр-міністр зупинилась на викликах енергетичної кризи, яку спровокувала росія, та важливості збереження європейської єдності для їх подолання.

  «Енергетична незалежність ЄС від росії зробить Євросоюз сильнішим. Досягнення цієї цілі буде непростим з рядом серйозних викликів та загрозами політичній стабільності. Однак ми маємо зробити усе необхідне для того, аби досягти цієї мети», – сказала Віце-прем’єр-міністр.

  Урядовиця також нагадала, що росія давно використовувала енергетику як основний елемент свого геополітичного впливу та шантажу, а відповідні політики були закладені у її стратегічні документи. Однак, на жаль, країни-члени ЄС довгий час ігнорували загрози, пов'язані із поглибленням енергетичної залежності від росії.