• In English
 • Роман Лещенко провів зустріч з Урядовою делегацією Об’єднаних Арабських Еміратів щодо інвестицій в Україну

  13 вересня 2021 року в Міністерстві аграрної політики та продовольства України відбулася зустріч між Міністром аграрної політики та продовольства України Романом Лещенком та Урядовою делегацією Об’єднаних Арабських Еміратів на чолі з Державним міністром продовольчої та водної безпеки ОАЕ Мар'ям Аль Мхейрі. Під час зустрічі обговорили питання щодо основних аспектів залучення інвестицій та реалізації інвестиційних проектів в аграрний сектор України.

  Участь у заході від Урядової делегації ОАЕ взяли представники 5 урядових установ (Міністерства продовольчої та водної безпеки, Міністерства інфраструктури, Міністерства зміни клімату та довкілля, Міністерства економіки та Міністерства закордонних справ та міжнародного співробітництва) та представники 7 великих компаній ОАЕ.

  Роман Лещенко насамперед поінформував присутніх про ситуацію на ринку зернових та олійних культур. Він зазначив, що в цьому сезоні Україна може отримати новий рекорд врожаю зернових та олійних культур. Крім того, він розповів про успішну реалізацію земельної реформи та старт іригаційної реформи в країні.

  Міністр також повідомив про прийняття в першому читанні законопроекту № 5202-д про створення об’єднання водокористувачів (ОВК), який є надзвичайно важливим кроком у впровадженні реформи зрошення.

  Щодо співробітництва України з міжнародними фінансовими установами Роман Лещенко розповів про безпрецедентну підтримку західних партнерів.

  «Під час візиту до США Мінагрополітики підписало Меморандуми про взаєморозуміння з Міжнародною фінансовою корпорацією та корпорацією “Ліндсей”», - зазначив Міністр.

  Крім того, з української сторони було висловлено високу зацікавленість у залученні інвестицій еміратських фінансових установ та компаній в іригаційний сектор України у зв’язку із сприятливими умовами для ведення бізнесу, а саме: нерегульованістю ринку, спрощеною податковою системою для бізнесу та великими державними преференціями.

  Підсумовуючи, сторони домовилися про надання еміратською стороною українській переліку питань щодо актуальних та привабливих сфер для інвестування в Україні.