• In English
 • Роман Лещенко: Президент України підписав закон №2194 про земельну децентралізацію

  Сьогодні на Всеукраїнському форумі «Україна.30. Земля» Президент України Володимир Зеленський підписав закон №2194 про земельну децентралізацію. 

  «Цей рік увійде в історію нашої держави. Українська земля після десятків років поневірянь отримує свободу і свого справжнього господаря. Відтепер законними творцями земельних відносин стають громади. Вони – власники та розпорядники своїх земель. 8 довгих років Верховна Рада не могла прийняти цей закон. Тому для мене це перемога, за яку доводилося останні 1,5 року боротися, незважаючи на всі перешкоди. Сьогодні закон підписаний Президентом України і набуває чинності», – сказав Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

  Закон надає кожному громадянину та суспільству загалом спроможність контролювати дії влади, скасовує корупційну складову.

  Документ передбачає низку положень з дерегуляції сфери землеустрою. Зокрема, зникають такі явища, як державна експертиза землевпорядної документації, погодження проектів землеустрою щодо відведення ділянки, авторський нагляд за виконанням проектів землеустрою. А також закон удосконалює процедуру проведення електронних земельних торгів.

  І як наголосив Міністр, закон № 2194 – це про повернення українцям справедливості.

  Довідково

  Закон № 2194 про дерегуляцію земельних відносин було подано до Верховної Ради 1 жовтня 2019 року. 28 квітня 2021 року 284 депутати Верховної Ради проголосували за закон у другому читанні.