• In English
 • Роман Лещенко презентував маршрутну карту земельної реформи

  Дерегуляція, Децентралізація, Діджиталізація – ключові умови успішної реалізації земельної реформи в Україні. Це філософії мінімізації впливу чиновників, мінімізація через тендер владних повноважень і безумовно, оцифрування всіх процесів. Про це під час прес-конференції «Дорожня карта земельної реформи в України» заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

  Серед інших умов реалізації земельної реформи, Міністр назвав також впровадження переважного права на викуп орендованої земельної ділянки, просторове планування і електронні земельні торги.

  «Ринок землі та продовження земельної реформи – ключове завдання для наведення ладу у сфері земельних відносин в поточному році. І це одне з ключових завдань для мене як менеджера земельної реформи і профільного Міністра аграрної політики», – підкреслив Роман Лещенко.

  Роман Лещенко заявив, що в системі децентралізації визначальним є законопроект №2194: «Хоча він ще не прийнятий Парламентом, але наявна політична воля керівництва України і на виконання Указу Президента від 15 жовтня, ми прискорили процес передачі земель у територіальні громади. Після 25 жовтня більше 2 млн га земель було передано в управління громадам».

  Для своєчасного запуску реформи також напрацьований і пакет «земельних законів» - це  близько 10 вже прийнятих законів та законопроектів, які потребують прийняття та майже 40 підзаконних нормативно-правових актів. Серед ключових законопроектів: № 2195 (прозорий продаж землі та прав на неї на електронних аукціонах); законопроект № 2194 (децентралізація та дерегуляція в сфері земельних відносин); про Фонд часткового гарантування кредитів для збільшення доступу малих фермерських господарств до гнучкого фінансування (№ 3205-2) та щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств на земельну частку (№ 3012-2). Законопроекти, які на сьогодні в розробці: щодо консолідації земель; щодо об’єднання водокористувачів (для розвитку систем меліорації); щодо трансформації інституту постійного користування.

  «Завдання амбітні, але цілком реальні. Успішність їх виконання залежить від консолідації зусиль всіх учасників процесу – народних депутатів, бізнесу, громадського сектору, профільних асоціацій та багатьох державних відомств, міжнародних партнерів. У нас немає іншого виходу – як впровадити цивілізований ринок землі. Лише тоді Україна стане успішною країною, зможе розкрити на повну свій аграрний потенціал», – наголосив Роман Лещенко.

  Роман Лещенко презентував маршрутну карту земельної реформи