• In English
 • Роман Абрамовський закликав українців долучитися до «Великого прибирання» берегів річок у суботу

  Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський закликав українців долучитися до «Великого прибирання» берегів річок. 19 вересня разом із родиною чи друзями прийти на узбережжя водойми і зробити його чистішим.

   «Сьогодні українські річки потребують нашої допомоги. Перший, але важливий крок, який, я впевнений, під силу кожному українцю – це не смітити та прибирати за собою», - наголосив Міністр під час брифінгу на Дніпровській набережній.

  На сьогодні ситуація із засміченням водойм невтішна: пластикові пляшки, пакети, та залишки одягу, відходи скидаються просто на береги водних артерій країни. Саме тому варто підвищувати екологічну свідомість населення, вчити правильному поводженню з відходами.

  Особливо загрозливих масштабів проблема засмічення набуває у межах транскордонних річок. Останніми роками Європа спостерігає сумну картину. Після повеней на Закарпатті тонни відходів, більшість з яких пластик, через річку Тиса потрапляють до ЄС. Цьогоріч, після обстеження узбережжя, лише в басейні Тиси було виявлено 45 несанкціонованих сміттєзвалищ.

  Нагадаємо, 19 вересня 2020 року о 10:00 Україна разом із мільйонами активістів зі 180 країн світу вийде на Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day».