• In English
 • Роман Абрамовський та Сильвія Кортес Мартін обговорили питання співпраці у сфері захисту довкілля

  Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Іспанія в Україні Сильвією Кортес Мартін, щоб обговорити питання українсько-іспанського співробітництва. 
  «Хочу подякувати Королівству Іспанія за інтенсивну і плідну співпрацю в рамках реалізації проектів Кіотського протоколу, в рамках якої спільно з іспанською стороною було затверджено 16 проєктів цільових екологічних інвестицій на суму 721 млн грн. У квітні цього року завершено 2 проекта, до кінця вересня очікуємо на завершення ще двох. Така підтримка дає можливість нашим заявникам провести термомодернізацію та реалізувати інші заходи і досягнути зменшення викидів СО2 в атмосферне повітря. Також дякуємо Іспанії за великий внесок у Чорнобильський фонд «Укриття», завдяки якому завершено будівництво Нового Безпечного Конфайнменту», - зазначив Міністр.

  Роман Абрамовський також відзначив напрямки співпраці, в яких зацікавлене Міндовкілля. Зокрема щодо налагодження контактів та обміну досвідом у питаннях екологічної безпеки та адаптації до змін клімату:

  • наразі в Україні завершується підготовка рамкової стратегії екобезпеки та адаптації до зміни клімату до 2030 року. Тож досвід профільного відомства Іспанії досить корисний для України. У цьому контексті цінною є і комунікація із розробниками плану розвитку Іспанії до 2050 року «España 2050»;
  • розглядається можливість створення Українського кліматичного фонду для акумулювання екологічних фінансів та їх направлення на природоохоронні заходи та заходи, що сприятимуть декарбонізації економіки. Тож Україна зацікавлена в обміні відповідним досвідом.
  Міністр також поінформував Надзвичайного і Повноважного Посла Королівства Іспанія в Україні про роботу, яка ведеться в інших напрямках природоохоронної політики в Україні – у водному, лісовому секторах, питаннях хімічної безпеки, управління відходами, запобігання, зменшення та контролю промислового забруднення тощо.
  Роман Абрамовський також запросив іспанські компанії брати участь у аукціонах з продажу спеціальних дозволів на користування надрами. Адже сьогодні ця процедура в Україні є максимально прозорою та доступною для всіх інвесторів.
  Своєю чергою Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні Сильвія Кортес Мартін також запропонувала підписати між профільними відомствами України та Іспанії меморандум про взаєморозуміння щодо поглиблення партнерства між природними парками обох країн, які схожі за флорою і фауною та іншими ознаками.