• In English
 • Роман Абрамовський: Сучасний моніторинг якості поверхневих вод дозволить досліджувати українські водойми за новими європейськими стандартами

  Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський відвідав Лабораторію моніторингу вод Північного регіону, яка є однією з чотирьох новітніх лабораторій України. Вона оснащена інноваційними приладами для виконання досліджень води згідно з вимогами Водної Рамкової Директиви ЄС у найбільшому річковому басейні - басейні Дніпра. Наразі в лабораторії щодня тестується понад 30 зразків, але після повного запуску проводитиметься аналіз 130 проб за день.

  Потужності лабораторії зможуть досліджувати воду по 80 показниках:

  - 35 пріоритетних: пестициди, важкі метали, промислові забруднювачі тощо;

  - 35 хімічних та фізико-хімічних (органічні, біогенні сполуки та сольовий склад);

  - 10 басейнових специфічних (метали, фармацевтичні речовини, нові промислові забруднювачі).

  «Україна вже отримала результати проведеного у жовтні скринінгу забруднюючих речовин для басейну Дніпра. Ці дослідження стануть основою для подальшої сучасної діагностики водойм відповідно до Водної рамкової Директиви ЄС та формування і реалізації ефективної й послідовної водної політики», - зазначив Роман Абрамовський. ⠀

  Також Міністр доручив Держводагентству пришвидшити роботи з доукомплектування лабораторії та проведення акредитації згідно з ISO 17025, що є підтвердженням достовірності результатів вимірювань.

  Зазначимо, що оснащення лабораторії здійснювалось за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках – проекту «Водна ініціатива плюс для країн Східного партнерства» (EUWI+).

  На сьогодні в Україні створено 4 сучасні лабораторії для впровадження європейського моніторингу вод. Вони розташовані у Вишгороді, Івано-Франківську, Слов’янську та Одесі. Усі лабораторії укомплектовані сучасними інноваційними приладами та мають фахових спеціалістів, які пройшли навчання у лабораторіях Польщі та Австрії.

  Презентація "Сучасні лабораторії моніторингу вод"