• In English
 • Для підготовки до Європейського зеленого курсу важливо створити прозоре і зрозуміле законодавче підґрунтя та механізми

  Для підготовки до Європейського зеленого курсу важливо створити прозоре і зрозуміле законодавче підґрунтя та механізми. На цьому наголосив Костянтин Гура, т.в.о. Голови Держенергоефективності, під час комітетських слухань «Участь України у Європейському зеленому курсі», ініційованих Комітетом ВРУ з питань екологічної політики та природокористування.

  В онлайн-заході взяли участь народні депутати України, представники міністерств, відомств, міжнародних інституцій, асоціацій, громадських організацій. 

  «Україна слідує тренду «зеленого» курсу та готується до EU Green Deal. Втім, ми маємо розуміти, що будь-який перехід має бути економічно доцільним. Тому завдання держави - створення прозорого, зрозумілого законодавства, що дозволить реалізувати цей «зелений» курс і досягти декарбонізації економіки. Для цього вже є ціла низка розроблених спільно з Міненерго ініціатив», - пояснив Костянтин Гура.

  Він звернув увагу на те, що «зелений» перехід та його невід’ємні складові – енергоефективність та «чиста» енергетика - вже є частиною євроінтеграційного процесу.

  У цьому контексті важливо забезпечити виконання міжнародних зобов’язань, імплементацію законодавства ЄС, належний розгляд і прийняття проектів нормативно-правових актів, які вже зареєстровано у Парламенті, а також ефективну реалізацію діючих механізмів.

  Серед пріоритетних завдань  –  законопроекти щодо:

  • відновлення та удосконалення енергосервісу для термомодернізації 100 тисяч бюджетних установ, а також поширення цього механізму об’єктів комунальної сфери та енергетики;
  • створення Фонду декарбонізації – гарантованого джерела фінансування у розмірі щонайменше 1,3 млрд грн. у рік для проектів з енергоефективності, в першу чергу, в промисловості;
  • розвитку високоефективної когенерації для ефективного використання палива;
  • активізації вітчизняної біоенергетики;
  • запровадження конкурентного ринку виробництва і використання біоетанолу та біокомпонентів у транспортній сфері України;
  • введення зелених облігацій в Україні та інші.

  Також важливим є розгляд законопроекту «Про енергетичну ефективність».

  Крім цього, очікується затвердження Урядом нового Національного плану дій з енергоефективності на період до 2030 року, розробленого відповідно до міжнародних зобов’язань в рамках Енергетичного Співтовариства. Наразі проект розпорядження Кабінету Міністрів України узгоджено із усіма заінтересованими органами, Секретаріатом Енергетичного Співтовариства та внесено на розгляд Уряду.