• In English
 • Родинна політика України на економічному форумі «Європа у пошуках лідерства» - тези виступу Міністра соціальної політики Марини Лазебної. Частина 2
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 10 вересня 2021 року о 16:35

  Міністр соціальної політики України Марина Лазебна представила на ХХХ Економічному форумі в Польщі українські кейси державної підтримки родин під час пандемії COVID-19.

  Кейс 1

  Вона зазначила, що в Україні у 50% домогосподарств проживає хоча б один пенсіонер. Переважна більшість родин мають заощадження, яких вистачить не більше, ніж на 3 місяці. Тому, якщо працюючі члени родини втрачають роботу, то пенсія залишається єдиним джерелом існування. Отже, підтримуючи пенсіонерів, держава підтримує доходи таких сімей. Тому Уряд України реалізував комплексну програму підвищення пенсій.

  В результаті середня пенсія зросла на 25%. Підвищення отримали більше 10 мільйонів людей.

  Кейс 2

  Марина Лазебна зазначила, що зазвичай найбільше безробітних серед людей передпенсійного віку та молоді. Але через пандемію в 2020 році вперше найбільше безробітних стало серед людей 35-39 років.

  «Більшість цих людей є годувальниками в родинах. Тому ми не лише збільшували допомогу по безробіттю, але, і це головне, запровадили цільові програми допомоги бізнесу для збереження робочих місць, допомоги працівникам під час простою підприємств, зараховували страховий стаж людям в періоди локдаунів без сплати соціальних внесків», - зазначила вона.

  Зараз кількість безробітних повернулась на докарантинний рівень.

  Кейс 3

  Серед найбільш вразливих під час пандемії виявились родини малих підприємців, які були змушені зупинити бізнес через локдаун. Вони фактично втратили всі засоби для існування. Для них Уряд запровадив фінансову допомогу, яка на 25 відсотків більше мінімальної заробітної плати, та додаткову допомогу на кожну дитину до 10 років.

  Це допомогло більше 160 тисячам родин пережити кризу.

  Кейс 4

  «Ми розуміли, що під час локдаунів люди залишаються вдома, працюють з дому, діти вчаться дистанційно, і родини значно більше споживають комунальних послуг. Тому ми збільшили субсидії на основні комунальні послуги. І цим не просто підтримали родини, але й забезпечили доступ дітей до освіти», - розповіла Марина Лазебна.

  Ця програма допомогла 3 мільйонам сімей.

  Кейс 5

  Минулий рік для всього світу став іспитом на вміння об’єднуватись, ставати сильнішими разом. І саме родина була тією точкою опори, яка допомагала пережити кризу, підтримати один одного. Але, на жаль, зворотна тенденція також була – це зростання домашнього насильства.

  У відповідь на зростання домашнього насильства в Україні впроваджена державна програма, через яку місцева влада отримала кошти на створення служб для допомоги постраждалим від домашнього насильства та їх сім’ям, надання необхідних послуг для того, щоб вони повернулись до життя без насильства.

  Підхід Уряду до підтримки родин дозволив навіть з невеликим ресурсом у важкі часи допомогти великій кількості людей. Це відзначили всі основні міжнародні партнери.

  Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет зазначила, що комплекс заходів, які Уряд вжив для збереження робочих місць, залишив мільйони українців у системі соціального страхування і забезпечив захист їх соціальних прав.

  Директор Міжнародної організації праці Гай Райдер, коментуючи адресність заходів, запроваджених Урядом України, сказав: «Ваші кроки – це менше нещасть для багатьох». Насправді саме це і є важливим.

  Родинна політика України на економічному форумі «Європа у пошуках лідерства» - тези виступу Міністра соціальної політики Марини Лазебної. Частина 2