• In English
 • Робота «Зернового коридору» є критично важливою для забезпечення продовольчої безпеки світу, - Тарас Висоцький

  Україна експортувала понад 30 млн тонн зернових за сезон 2022-23 років. Приблизно стільки ж зерна залишається на зберіганні в країні. Скільки Україна зможе ще продати зерна та що чекає на «Зерновий коридор», який забезпечує більшу частину експорту, чи буде продовжено термін дії угоди, яка закінчується в другій половині березня. Про це в ефірі телеканалу розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

  Він зазначив, що Україна робить усе можливе для пролонгації угоди та проводить перемовини з партнерами – ООН та Туреччиною.

  «Усі розуміють важливість для світової продовольчої безпеки роботу «Зернового коридору». Ми вживаємо усі можливі заходи для продовження його роботи. Очікуємо, що у 20-х числах березня, коли закінчується чинна зернова угода, спільно з партнерами буде прийнято консенсусне рішення щодо її продовження. Перемовини тривають», - розповів Тарас Висоцький.

  Щодо впливу угоди на ціну на агропродукцію для українських фермерів, він підтвердив, що спостерігається певне зниження ціни через складність прогнозування відправлень з портів після 20 березня.

  «Зазвичай всі ринки зернових та олійних культур корелюються між собою. Тому аналогічна тенденція щодо зниження ціни також спостерігається щодо пшениці, ячменю і частково олійних культур. Така ситуація спостерігалась і восени, коли стояло питання продовження попередньої зернової угоди. Сподіваємось, що після чіткого сигналу про продовження її роботи буде чітке планування морських відправлень і ціна стабілізується», - зазначив перший заступник Міністра.

  За його словами, наразі зберігається черга суден на проходження Босфору через саботаж російських інспекторів. У середньому за добу проходить 2,5 судна. Така затримка спричиняє додаткові витрати для українського АПК.

  Тарас Висоцький наголосив на декількох критично важливих речах для українського експорту. Це розширення географії портів. Зокрема, йдеться про Миколаївський порт, який до війни був одним з найбільших за обсягами відправлень сільськогосподарської продукції. Також важливим є розширення номенклатури експорту.

  «Україна виробляє багато продукції з доданою вартістю. Зокрема, це продукція садівництва, тваринництва, яку потребує світ», - додав він.

  Також він підкреслив важливість гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine, яка передбачає надання зерна країнам, які опинилися на межі голоду.

  «Наразі завдяки міжнародній підтримці вдалося відправити 140 тис. тонн зерна. Нещодавно в напрямку Африки вийшло вже п’яте судно. За більш сприятливих умов експорту швидкість надання допомоги збільшиться», - зазначив Тарас Висоцький.