• In English
 • Робота над законопроектом щодо запровадження єдиних підходів оплати праці держслужбовців на основі класифікації посад триває

  Під керівництвом Голови Національного агентства України з питань державної служби Наталії Алюшиної відбулася  узгоджувальна нарада щодо обговорення пропозицій заінтересованих органів до законопроекту щодо запровадження єдиних підходів оплати праці держслужбовців на основі класифікації посад. Учасники наради, серед яких представники СКМУ, Мінфіну, Мінцифри, Мінекономіки, Мін’юсту, Профспілки працівників державних установ, обговорили раніше надані пропозиції від ключових стейкхолдерів. 

  «Тема, яку ми з вами сьогодні обговорюємо, актуальна і важлива. НАДС пророблено величезну роботу з підготовки законопроекту щодо запровадження єдиних підходів оплати праці держслужбовців на основі класифікації посад. Його головна мета - зміна системи і підходів до регулювання оплати праці в сфері державної служби. Маємо запроваджувати прозору та зрозумілу систему оплати праці  на основні класифікації посад. Цим законопроектом також передбачено припинення надмірних і необґрунтованих виплат. Ще одним важливим пунктом є запровадження дієвого механізму оптимізації граничної чисельності працівників держустанов. Відмічу, що документ підготовлено відповідно до рекомендацій та у тісній співпраці з програмою SIGMA. Наразі ще триває узгодження деяких спірних питань. Сподіваюся, що незабаром ми винесемо його як урядовий законопроект на розгляд Парламенту», - зазначила Наталія Алюшина.  

  Відмітимо, що більшість пропозицій Агентством враховано. Зокрема, щодо обмеження максимального рівня посадового окладу на посадах керівників державних органів, збільшення тривалості виплат компенсацій за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника та щодо передбачення виплати компенсації за вакантною посадою, процедури преміювання керівників ЦОВВ. Також доповнено пункт щодо соціального забезпечення державних службовців вичерпним переліком такого забезпечення та враховано пропозицію,  що розрахунок вакантних посад буде здійснюватися від фактичної штатної чисельності, а не середньооблікової. 

  Втім, ряд позицій ще потребує узгодження. Тож ця робота триває.    

  Нагадаємо, що модель класифікації посад, яка є основою розпочатої реформи оплати праці,  включає 28 сімей посад та 9 рівнів, які розподілені за категоріями посад А, Б і В. При розробці Сімей посад враховано різні напрями та сфери діяльності, які існують на державній службі. Кожна із Сімей містить короткий опис функціоналу на типових посадах.

  Більше про реформу оплати праці Ви можете дізнатися на сайті НАДС за посиланням - https://bit.ly/38InJzP