• In English
 • Робота енергосистеми України станом на 20 травня 2022 року
  Міністерство енергетики України, опубліковано 20 травня 2022 року о 17:19

  За минулу добу відновлено електропостачання близько 18,7 тисячі споживачів.

  Зокрема, в Київській області — 13,3 тисячі, Харківській – 4 тисячам, Сумській – 800 споживачам, Донецькій – 600 споживачам.

  Газопостачання відновлено більше 23,3 тисячі абонентів.

  Українські енергетики докладають максимальні зусилля, щоб оперативно повернути енергопостачання українським громадянам.

  Проте у деяких районах аварійно-відновлювальні роботи ускладнені або унеможливлені через активізацію бойових дій, виконання робіт з розмінування та виникнення нових пошкоджень в електромережах, в тому числі внаслідок несприятливих погодних умов.

  Станом на 20 травня через пошкодження, обумовлені бойовими діями, в Україні залишаються знеструмленими близько 677 населених пунктів. Загалом знеструмлено близько 635,8 тисячі споживачів, з них через погодні умови близько 200 споживачів. Зокрема, в Донецькій області – 331,2 тисячі споживачів, Луганській – 128,3 тисячі, Харківській — 90 тисяч.

  Без газопостачання залишаються понад 161 тисяча абонентів. Найбільш складна ситуація із газопостачанням спостерігається в Запорізькій, Київській, Чернігівській, Миколаївській та Харківській областях.


  Електроенергія:

  Енергосистема України працює синхронно з енергосистемою континентальної Європи ENTSO-E. Частота в мережі підтримується на нормативному рівні 50 Гц. В мережі стабільно працюють всі види електростанцій.

  В центральному регіоні продовжуються роботи з відновлення нормальної схеми живлення. На сході продовжується обстеження двох ліній 330. Швидкість оглядів прямо залежить від ходу розмінування під’їздів до лінії та її траси.


  Атомна генерація:

  Всі діючі атомні електростанції України стабільно виробляють електричну енергію і сумарна поточна потужність енергоблоків забезпечує необхідні обсяги електроенергії для потреб країни.

  Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках вітчизняних АЕС і прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм.

  Запорізька атомна електростанція продовжує працювати під контролем і тиском російських військових. Але всі енергоблоки ЗАЕС обслуговуються українським персоналом і генерують електроенергію на потреби України. Ротація персоналу проводиться регулярно.


  Газотранспортна система: 

  Оператор ГТС України продовжує забезпечувати транспортування газу для потреб українських споживачів - промисловості, установ, домогосподарств, підприємств електроенергетики. Ремонтні бригади ОГТС здійснюють ремонтно-відновлювальні роботи на об’єктах, розташованих на звільнених від російських окупантів територіях.

   

  Нафтогазова галузь: 

  Усі діджитал сервіси Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" працюють в повному доступі. Споживачі ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” за добу збільшили використання природного газу на 27%.

  Об'єкти мережі ПСГ АТ “Укртрансгаз - Оператор газосховищ України” залишаються під посиленою охороною та продовжують працювати у штатному режимі.

  АТ Укргазвидобування” продовжує видобувати газ на всіх своїх об’єктах, за винятком тих, які знаходяться поблизу лінії зіткнення. АТ «Укртранснафта» та АТ «Укрспецтрансгаз» надалі працюють у штатному режимі в умовах воєнного стану.


  Гідроенергетика:

  Гідроелектростанції працюють у штатному режимі згідно з графіком та відповідно до команд диспетчерів.

  Експлуатаційний персонал у повному складі знаходиться на робочих місцях. На станціях компанії продовжують виконуватись планові ремонти гідроагрегатів, а також роботи з реконструкції обладнання, метою яких є подовження термінів експлуатації гідротехнічних об’єктів, збільшення встановленої потужності ГЕС і ГАЕС, а також поліпшення якості виробленої електроенергії.