• In English
 • Робота енергосистеми України станом на 11 червня 2022 року
  Міністерство енергетики України, опубліковано 11 червня 2022 року о 17:37

  За минулу добу відновлено електропостачання близько 23,7 тисячі споживачів, які були знеструмлені через бойові дії.

  Зокрема у Донецькій області – 13,9 тисячі, Харківській – 6,1 тисячі, Запорізькій – 2,5 тисячі, Херсонській – 800 споживачам, Дніпропетровській – 400 споживачам.

  Газопостачання відновлено 1,8 тисячі абонентів.

  Українські енергетики докладають максимальні зусилля, щоб оперативно повернути енергопостачання українським громадянам.

  Проте у деяких районах аварійно-відновлювальні роботи ускладнені або унеможливлені через активізацію бойових дій, виконання робіт з розмінування та виникнення нових пошкоджень в електромережах.

  Станом на 11 червня в Україні через пошкодження, обумовлені бойовими діями,

  залишаються знеструмленими близько 720 населених пунктів, загалом близько 644,8 тисячі споживачів. Зокрема, в Донецькій області – понад 369 тисяч, Луганській – понад 128,2 тисячі, Харківській – близько 69,3 тисячі споживачів.

  Без газопостачання залишаються 177 тисячі абонентів.


  Електроенергія:

  Всі види електростанцій працюють згідно з графіком та відповідно до команд диспетчера. Енергосистема України продовжує впевнено працювати з європейською мережею ENTSO-E, тримаючи частоту на рівні 50 Гц.

  Вчора в східному регіоні була введена в роботу повітряна лінія 330 кВ. На іншій лінії того ж класу напруги ліквідовано 24 пошкодження проводу. На підстанції 330 кВ усунено пошкодження контрольних кабелів.

  В центральному регіоні готується до введення в роботу ще одна лінія 330 кВ. На півночі на станції з пошкоджених панелей демонтовано вцілілу апаратуру для перенесення на нові.


  Атомна генерація:

  Всі діючі атомні електростанції України стабільно виробляють електричну енергію. Сумарна поточна потужність енергоблоків забезпечує необхідні обсяги електроенергії для потреб країни.

  Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках атомних станцій і прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм.


  Нафтогазова галузь: 

  Усі діджитал сервіси Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" працюють в повному доступі. Споживачі ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” за добу зменшили використання природного газу на 1,7%.

  АТ “Укргазвидобування” продовжує видобувати газ на всіх своїх об’єктах, за винятком тих, які знаходяться поблизу лінії зіткнення.

  Об'єкти мережі ПСГ АТ “Укртрансгаз - Оператор газосховищ України” залишаються під посиленою охороною та продовжують працювати у штатному режимі. АТ «Укртранснафта» та АТ «Укрспецтрансгаз» надалі працюють в штатному режимі в умовах воєнного стану.


  Гідроенергетика:

  Гідроелектростанції компанії працюють в штатному режимі згідно з графіком.