• In English
 • Робота енергосистеми України на 2 травня 2022 року
  Міністерство енергетики України, опубліковано 02 травня 2022 року о 17:29

  За минулу добу відновлено електропостачання близько 31,7 тисячі споживачів.

  Зокрема, у Запорізькій області – 18,9 тисячам, Київській – 5,6 тисячам Харківській – 5,5 тисячам, Миколаївській – 1,3 тисячі, Донецькій – 400 споживачам.

  Газопостачання відновлено майже 2,4 тисячам абонентів.

  Українські енергетики докладають максимальні зусилля, щоб оперативно повернути енергопостачання українським громадянам.

  Проте у деяких районах аварійно-відновлювальні роботи ускладнені або унеможливлені через активізацію бойових дій та виникнення нових пошкоджень.

  Станом на 2 травня в Україні залишаються знеструмленими близько 819 населених пунктів, загалом близько 680,4 тисяч споживачів. Зокрема, в Донецькій області – понад 296 тисяч споживачів, Харківській - 181 тисяча, Луганській – 99,2 тисяч.

  Без газопостачання залишаються понад 206,5 тисяч абонентів. Найбільш складна ситуація із газопостачанням спостерігається в Запорізькій, Київській, Чернігівській, Миколаївській та Харківській областях.

  Електроенергія:

  Енергосистема України працює паралельно з ENTSO-E. Частота в мережі стабільна - 50 Гц.

  Атомна генерація:

  Всі діючі атомні електростанції України стабільно виробляють електричну енергію. Сумарна поточна потужність енергоблоків забезпечує необхідні обсяги електроенергії для потреб країни.

  Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках атомних станцій і прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм.

  Енергоблоки ЗАЕС обслуговуються українським персоналом та працюють на потреби України. Ротація працівників відбувається.

  Газотранспортна система: 

  Оператор ГТС України продовжує забезпечувати транспортування газу для потреб українських споживачів - промисловості, установ, домогосподарств, підприємств електроенергетики. Ремонтні бригади ОГТС здійснюють ремонтно-відновлювальні роботи на об’єктах, розташованих на звільнених від російських окупантів територіях.

  Гідроенергетика:

  Гідроелектростанції Укргідроенерго працюють в штатному режимі згідно з графіком та відповідно до команд диспетчерів.

  Експлуатаційний персонал у повному складі знаходиться на робочих місцях.

  На станціях компанії продовжують виконуватись планові ремонти гідроагрегатів, а також роботи з реконструкції обладнання, метою яких є подовження термінів експлуатації гідротехнічних об’єктів, збільшення встановленої потужності ГЕС і ГАЕС, а також поліпшення якості виробленої електроенергії.