Робочий візит Юлії Свириденко на Вінниччину: обговорили опалювальний сезон та підтримку бізнесу
Премʼєр-міністр України Юлія Свириденко відвідала з робочим візитом Вінниччину. На нараді з народними депутатами, керівництвом ОВА та обласної ради, Вінницьким міським головою обговорили ключові питання життєдіяльності області. У фокусі — підготовка до наступного опалювального сезону, підтримка бізнесу та забезпечення стабільності соціальної сфери.
На виїзному засіданні Уряду ухвалили рішення для підтримки регіону.
1.Підготовка до зими
«В умовах постійних російських атак громади повинні мати резервні джерела живлення для лікарень, шкіл, соціальних закладів та іншої критичної інфраструктури», — наголосила Очільниця Уряду.
Мінфін разом із Мінрозвитку та Міненерго отримали доручення опрацювати зміни до бюджетного законодавства щодо спрямування вільних залишків місцевих бюджетів на закупівлю та обслуговування альтернативних джерел енергоживлення для комунальних закладів — сонячних панелей, вітрогенераторів, когенераційних установок та систем накопичення енергії.
Також Уряд доручив опрацювати можливість постачання надлишків електроенергії, виробленої сонячними станціями бюджетних і комунальних установ, для потреб інших закладів у межах однієї громади.
2. Освіта та соціальна сфера
Доручено Мінфіну разом із МОН та Мінсоцполітики опрацювати механізми компенсації місцевим бюджетам витрат на оплату праці працівників закладів освіти, соціальної сфери та реабілітаційних установ. Окремо Мінфін має опрацювати питання оплати праці працівників районних військових адміністрацій.
Навіть під час війни держава та громади продовжують забезпечувати людям доступ до базових освітніх і соціальних послуг.
3.Відновлення житла та інфраструктури
Мінрозвитку разом із Мінфіном мають забезпечити своєчасне фінансування компенсацій для відновлення пошкодженого майна внаслідок російської агресії в межах програми «єВідновлення». Загалом в області є понад 500 заявок на отримання коштів.
Мінрозвитку також має опрацювати передачу об’єктів незавершеного будівництва, що перебувають на балансі Вінницької ОВА, у комунальну власність громад Вінниччини, щоб громади могли ефективно використовувати ці об’єкти для своїх потреб.
«Продовжуємо системну роботу з регіонами. Стійкість і спроможність громад — серед пріоритетів Уряду», — підкреслила Юлія Свириденко.