• In English
 • Рік Уряду: Допомога союзників, нові стратегічні партнери, міжнародні навчання в Україні
  Міністерство оборони України, опубліковано 01 березня 2021 року о 08:51

  4 березня минає рік роботи Кабінету Міністрів України в нинішньому складі. І хоча 2020-й виявився складним для держави через продовження російської агресії на українському сході, пандемію коронавірусу та карантин, Україна залишалася активною на міжнародній арені. Тож, які основні здобутки нашої держави в цьому контексті — читайте далі.

  Україна — НАТО

  На початку минулого року відбулося засідання Комісії Україна — НАТО на рівні послів у штаб-квартирі Альянсу, де обговорено питання взаємодії. Тоді ж озвучено багато важливих для нашої держави меседжів, які почав реалізовувати український Уряд та наші партнери впродовж року.

  Зокрема, влітку Україна отримала статус партнера НАТО з розширеними можливостями.

  Також торік Альянс активно підтримував Україну за допомогою міжнародних військових навчань. Це «Сі — Бриз», «Репід Трайдент», «Ріверайн» і багато інших як на території нашої держави, так і далеко за її межами. Варто додати, що наймасштабніше навчання — це «Об’єднані зусилля», які відбулися на противагу російським «Кавказ».

  Крім того, американські стратегічні бомбардувальники B-52 Stratofortress кілька разів пролітали над Україною, чим висловили підтримку нашій державі й викликали у кремлівських пропагандистів справжню істерику.

  Допомога США

  У середині 2020-го партнерство з США активізувалося. Так, Сполучені Штати затвердили військову допомогу Україні на суму 250 мільйонів доларів. Мова йшла про надання Україні засобів контрбатарейної боротьби, медобладнання, транспорту, підготовку українських військовослужбовців тощо. Крім того, у нашу державу надійшла партія протитанкових комплексів «Джавелін». А в лютому цього року українські військові отримали від партнерів 10 швидкісних катерів, понад 70 надувних човнів та інше супутнє обладнання.

  Також нині українські військові моряки зі складу екіпажів патрульних катерів класу «Айленд» проходять навчання у м. Балтимор, штат Меріленд, США. Варто додати, що наші військові працюватимуть безпосередньо на катерах під час виходів у акваторії Чесапікської затоки, навчатимуться самостійно експлуатувати головні двигуни, дизель-генератори й допоміжні системи.

  Саміт Україна — ЄС

  Проведення 22-го Саміту Україна ― ЄС продемонструвало, що наша держава впевнено рухається до повноправного членства у Євросоюзі.

  Водночас триває робота над оновленням Угоди про асоціацію та підписання «промислового безвізу», яка забезпечить більше можливостей для експорту українським виробникам.

  Туреччина — стратегічний партнер

  Між Україною і Туреччиною наприкінці минулого року й на початку поточного значно посилилася співпраця у сфері безпеки та військово-промислового комплексу. Так, спільно реалізовуватиметься проект будівництва серії кораблів класу корвет для Військово-Морських Сил ЗСУ на виконання Рамкової військової угоди. Також планують виробництво двигунів та військових дронів, розвиток системи ППО.

  Крім того, почастішали публічні заяви турецьких високопосадовців про беззаперечну підтримку України в питаннях щодо Криму, курсу на євроатлантичну інтеграцію тощо.

  З огляду на те, що з початку 2021 року Туреччина очолила Об’єднану оперативну групу високої готовності НАТО (Very High Readiness Joint Task Force — VJTF), для нашої держави партнерство з Туреччиною може принести багато позитивних речей та переваг і український Уряд для цього докладе максимум зусиль.