• In English
 • РФ використовує не лише інформаційне поле для розпалювання конфліктів, а й десятки організацій, роботу яких в інших країнах щедро фінансує, - Вадим Черниш

  Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш під час дводенного робочого візиту до Литовської Республіки ознайомився з роботою Центру енергетичної безпеки НАТО та взяв участь у міжнародному семінарі “Співпраця у сфері стратегічних комунікацій у протидії гібридним загрозам”.

  Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, Голова Постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО Ірина Фріз та Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш у складі української делегації відвідали Литовську Республіку для участі у міжнародному семінарі щодо ролі стратегічних комунікацій у питанні протидії гібридним загрозам.

  Семінар, проведений у м. Вільнюс в межах Платформи Україна – НАТО з вивчення досвіду протидії гібридним загрозам був розділений на три дискусійні панелі:

  1) досвід міжнародних установ та організацій у протидії інформаційним загрозам,

  2) досвід національних державних органів у протидії інформаційним загрозам,

  3) співпраця урядового та неурядового секторів як інструмент формування комплексної системи стійкості.

  Вадим Черниш виступив з доповіддю «Протидія гібридним загрозам у сфері стратегічних комунікацій» в рамках другої панелі. Міністр окреслив логіку дій Російської Федерації, яка використовує різні методи впливу, в тому числі українські ЗМІ для досягнення політичних цілей, ослаблення або зміни режиму в державі. В цьому контексті Україні важливо визначити стратегію протидії подібним впливам та своєчасно, за міжнародними стандартами, розробляти зміст повідомлень для розповсюдження у ЗМІ, - зазначив він.

  «Росія використовувала і продовжує використовувати пропаганду та дезінформацію як потужний засіб впливу, а також задля формування певного ставлення європейської спільноти до конфліктів, зокрема, в Грузії та Україні. Адже на усі докази причетності до розпалювання конфліктів РФ відповідала тезою про «захист цивільного населення», що потужно транслювався в міжнародному та локальному інформ-просторі. Також можна простежити активність щодо останніх подій на Близькому Сході - діяльність російських «тролів» зросла в рази. І вона націлена на те, щоб змінити громадську думку щодо хімічних атак в Сирії. Але РФ використовує не лише інформаційне поле для розпалювання реальних конфліктів, а й десятки різних організацій, роботу яких в інших країнах щедро фінансує. Наприклад, «Россотрудничество», Інститут країн СНД та інші. Над цим працюють офіційні урядові структури Російської Федерації», - сказав Вадим Черниш під час виступу.

  У рамках візиту українська делегація також ознайомилася з роботою Центру енергетичної безпеки НАТО, мета якого - аналітично-науковий супровід, експертиза, навчання та підтримка зусиль Північно-Атлантичного Альянсу та партнерів у сфері енергетичної безпеки. Сторони обговорили можливі напрямки співпраці з Україною та можливість залучення українських галузевих експертів до роботи Центру.

  Крім того, було проведено ряд зустрічей на високому рівні, зокрема зі спікером Сеймасу Литовської Республіки Вікторасом Пранцкєтісом, Віце-спікером, Головою Комітету у європейських справах Гедімінасом Кіркіласом та Головою Комітету у закордонних справах Йозасом Бєрнатонісом, а також Головою Парламентської асамблеї Україна - НАТО Расою Юкнявічене.